گوگل همه اپلیکیشن‌های Chrome را حذف می‌کند

گوگل همه اپلیکیشن‌های Chrome را حذف می‌کند

همکاران سیستم- شرکت گوگل سه سال پس از معرفی اپلیکیشن‌های ویژه برای اجرا در مرورگر اینترنتی Chrome، روز گذشته به صورت رسمی اعلام کرد اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی تمامی این اپلیکیشن‌ها را برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس حذف می‌کند.

به گزارش وبسایت pcworld، گوگل نخستین بار این اپلیکیشن‌ها را سال ۲۰۱۳ میلادی معرفی کرده بود و به کمک آنها قابلیت‌های ویژه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌داد که بدون آنها نمی‌توانستند مبتنی بر محیط وب فعالیت‌های مورد نظر خود را انجام دهند.

اپلیکیشن‌های Chrome همچنین به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری امکان می‌دهند تا بتوانند یک ابزار کاربردی را به صورت همزمان برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک، لینوکس و Chrome OS ارایه کنند.

این اپلیکیشن‌ها در دو بخش عرضه می‌شوند. بخش Hosted Apps که در قالب ابزارهای قابل نصب مبتنی بر محیط وب مورد استفاده قرار می‌گیرند. بخش Packaged Apps هم ابزارهایی را در خود جا داده است که شبیه به اپلیکیشن‌های سنتی، کاربران بتوانند مانند اندروید و iOS آنها را روی مرورگر خود نصب می‌کنند.

از هم‌اکنون حدود یک سال و نیم باقی مانده است تا مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار بتوانند برای انتقال اپلیکیشن‌ها و قابلیت‌های خود از مرورگر اینترنتی Chrome برنامه‌ریزی کنند. برای خانواده اپلیکیشن‌های Hosted Apps این اتفاق به راحتی انجام می‌شود. زیرا بخش اعظم قابلیت‌های آنها مبتنی بر وب است. کاربران همچنان می‌توانند به استفاده از ابزارهای مبتنی بر وب ادامه دهند.