گوگل هر هفته 300 میلیارد فایل ضمیمه شده به جیمیل را اسکن می‌کند

سرویس پست الکترونیکی جیمیل از زمانی که سال 2004 میلادی راه‌اندازی شد تاکنون تغییرات فراوانی را پیش روی خود دیده است. این طور که گوگل می‌گوید سرویس مذکور بین این سال‌ها موفق شد بیش از 1.5 میلیارد کاربر فعال را تحت پوشش قرار دهد. در این سال‌ها بسیاری از خدمات جیمیل تغییر کرد و برخی از آنها مانند قبل باقی ماند.

ویروس‌های گسترده از جمله اتفاقاتی بودند که تمام سال‌های سپری شده روی جیمیل تاثیر گذاشتند و البته پیش از آن نرم‌افزارهای مانند ورد مایکروسافت را مخاطب قرار دادند. مایکروسافت از جمله شرکت‌هایی بود که از زمان انتشار مجموعه نرم افزاری «آفیس 2000» سعی کرد مشکلات امنیتی بزرگ برای نرم افزار ورد را برطرف کند. البته این اقدامات نتوانست همه مشکلات ویندوز را برطرف کند. فایل‌های آلوده ضمیمه شده هنوز از جمله مشکلاتی محسوب می‌شوند که کاربران را دچار مشکل می‌کنند.

امکانات جیمیل

گوگل می‌گوید فایل‌های نوشتاری آلوده که به پست الکترونیکی ضمیمه می‌شوند همچنان 58 درصد تمامی بدافزارهای متشر شده در جیمیل را تشکیل می‌دهند. گوگل هم اکنون سعی کرده است به کمک فناوری «یادگیری عمیق» بار دیگر تلاش کند تا اینباکس جیمیل عاری از بدافزار شود.

شرکت گوگل ادعا می‌کند به کمک ابزارهای هوشمند خود بیش از 99.9 درصد از بدافزارهای ضمیمه شده که در سرویس پست الکترونیکی جیمیل ارسال می شوند را متوقف کند. این شرکت اعلام کرده است به کمک ابزار جدید خود می‌تواند هر هفته 300 میلیارد فایل ضمیمه شده در جیمیل را اسکن کند تا جلوی خاطرات امنیتی ناشی از آنها گرفته شود.

منبع