گوگل نقشه‌های خود را به قابلیت‌های جدیدی برای کسب و کار‌ها مجهز کرد

همکاران سیستم- شرکت گوگل قابلیت‌های جدیدی را به خدمات مکان یابی خود افزوده است که کسب و کار‌ها به کمک آن‌ها می‌توانند برای محل و منطقه مورد نظر خود نرم افزارهای کاربردی ویژه‌ای طراحی کنند.
به گزارش وب سایت theregister، شرکت گوگل دو سیستم پیشرفته اطلاعات مسافران (API) را به نقشه‌های خود افزوده است که داده‌های گردآوری شده توسط دستگاه جی پی اس خودرو‌ها و نقشه‌های گوگل را گردآوری می‌کند و به کسب و کارهای کاربر اجازه می‌دهد با تجزیه و تحلیل آن‌ها اطلاعات دقیق تری از منطقه مورد نظر خود به دست آورند. سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری به کمک این قابلیت‌ها می‌توانند برنامه‌ها و نرم افزارهای کاربردی خاصی طراحی کنند و تغییرات صورت گرفته در هر منطقه را به صورت لحظه‌ای رصد کنند.
این قابلیت‌ها به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر اجازه می‌دهد تا نرم افزارهای طراحی شده خود را بدون نیاز به فناوری جی پی اس فعال کرده و از آن‌ها استفاده کنند. این نرم افزار‌ها به کمک برج‌ها و آنتن‌های اینترنت بی‌سیم Wi-Fi اطلاعات مربوط به مکان‌ها و مناطق مختلف را جمع آوری و در اختیار کسب و کار‌ها قرار می‌دهند.
مثلاً این قابلیت به موسسات کرایه اتومبیل اجازه می‌دهد اطلاعات گردآوری شده درباره ورود و خروج انواع خودرو‌ها در یک منطقه مشخص و از پیش تعیین شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند تا از این طریق بهتر بتوانند سیستم تحویل خودرو در مناطق مختلف را مدیریت کنند. آن‌ها به کمک این قابلیت‌ها می‌توانند نرم افزارهای کاربردی طراحی کنند که ورود و خروج خودرو‌هایشان به هر منطقه را به آن‌ها اطلاع دهد.
در حال حاضر بیش از هشتصد هزار توسعه دهنده نرم افزار در سراسر جهان از سیستم‌های پیشرفته اطلاعات مسافران که در قالب خدمات مکان‌یابی گوگل ارائه می‌شود، برای طراحی نرم افزار‌ها و برنامه‌های کاربردی مورد نظر خود استفاده می‌کنند.