گوگل نسخه کم‌حجم‌شده جیمیل را عرضه کرد

همکاران سیستم- گوگل روز گذشته اپلیکیشنی را با نام Gmail Go عرضه کرد که در اصل نسخه سبک‌تر و سریع‌تر ابزار ویژه سرویس پست الکترونیکی جیمیل برای سیستم عامل اندروید محسوب می‌شود و ضمن اشغال کردن فضای کمتر در دستگاه‌های موبایلی، حجم کمتری از داده‌های اینترنتی را هم مصرف می‌کند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ این محصول مانند دیگر محصولات سری اپلیکیشن‌های Google Go برای گوشی‌های هوشمند رده پایین و طرح‌های اینترنتی محدود در دستگاه‌های موبایلی ساخته شده است. البته باید توجه داشته باشید که اپلیکیشن Gmail Go برای همه دستگاه‌های اندرویدی عرضه نشده است و فقط دستگاه‌های مبتنی بر نسخه ۸.۱ Oreo Go سیستم عامل اندروید می‌توانند آن را در اختیار بگیرند.


اپلیکیشن Gmail Go اینباکس هوشمندتری را در خود جا داده است که پست‌های الکترونیکی دریافتی را بر حسب اطلاعیه‌های منتشر شده از سوی شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌های تبلیغاتی، دوستان و … طبقه‌بندی می‌کند. علاوه بر این Gmail Go به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به صورت خودکار جلوی دریافت هرزنامه‌ها را بگیرد و به صورت همزمان از چند حساب کاربری پشتیبانی کند.
بر اساس گزارش‌های موجود، این اپلیکیشن در مجموع ۹.۵۱ مگابایت حجم دارد و در مقابل آن نسخه اصلی اپلیکیشن Gmail با حجم ۲۰ مگابایت برای دستگاه‌های اندرویدی عرضه شده است. این اپلیکیشن همچنین معادل ۱۵ گیگابایت حافظه مجازی رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شرکت گوگل تاکنون جزییات بیشتری در مورد Gmail Go منتشر نکرده است.