گوگل نرم‌افزار جدیدی برای مدیریت عملیات پردازش ابری سازمان‌ها عرضه می‌کند

گوگل نرم‌افزار جدیدی برای مدیریت عملیات پردازش ابری سازمان‌ها عرضه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت‌های مایکروسافت، آی بی ام و رِد هت قصد دارند به گوگل کمک کنند تا نرم‌افزار ویژه‌ای را برای مدیریت فعالیت‌های رایانه‌ای سازمان‌ها در فضای پردازش ابری طراحی کند.به گزارش وب‌سایت computerworld، شرکت‌های مایکروسافت، آی بی ام و رد هت قصد دارند به گوگل کمک کنند تا نرم‌افزار معروف به کوبرنتز (Kubernetes) را توسعه دهد. این نرم‌افزار به کسب و کارها کمک می‌کند فعالیت‌ها و عملیات رایانه‌ای خود را در فضاهای پردازش ابری که میزبانی آن‌ها را گوگل، آی بی ام، مایکروسافت و شرکت‌های دیگر برعهده دارند، مدیریت کنند. کرگ مک لوکیه، مدیر ارشد محصول در شرکت گوگل درباره این نرم‌افزار گفته است: کوبرنتز می‌تواند بازدهی سیستم‌ها را افزایش دهد و نیز زیرساخت‌های کارآمدتری به وجود آورد.
بر اساس این گزارش، شرکت گوگل فناوری دیگری نیز در حوزه فناوری پردازش ابری طراحی کرده است که اُمگا (Omega) نام دارد. گوگل از این فناوری برای مدیریت خدمات وسیع‌تری مثل جی‌میل و یا عملیات جستجوی خود استفاده می‌کند. کوبرنتز نیز شبیه امگا است، با این تفاوت که از آن برای مدیریت عملیات کاری در مقیاس کوچک‌تر استفاده می‌شود.
شرکت گوگل نسخه اولیه این نرم‌افزار را در ماه ژوئن عرضه کرد. این نرم‌افزار که در آن از فناوری مجازی‌سازی داکر (Docker) ویژه لینوکس استفاده شده است، می‌تواند زمینه انتقال آسان عملیات کاری از یک فضای ابری تحت داکر را به فضایی دیگر فراهم کند. شرکت‌هایی که قصد دارند در توسعه کوبرنتز به گوگل کمک کنند، می‌کوشند مطمئن شوند که این نرم‌افزار با خدمات و نرم‌افزارهای پردازش ابری آن‌ها سازگار خواهد بود. مثلاً مایکروسافت تلاش می‌کند زمینه استفاده از کوبرنتز و داکر را در پلت فرم پردازش ابری Azure خود فراهم کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *