گوگل ماشین ترجمه خود را هوشمند‌تر می‌‏کند

گوگل ماشین ترجمه خود را هوشمند‌تر می‌‏کند

همکاران سیستم- گوگل قصد دارد با خرید شرکت کِست ویژوال (Quest Visual) خدمات ماشین ترجمه خود را که گوگل ترنسلیت نامیده می‌‏شود، هوشمند‌تر کند.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت کست ویژوآل روز جمعه اعلام کرده است که در حال پیوستن به شرکت گوگل است و قصد دارد فناوری‏‌های خود را در اختیار این غول جستجوگر قرار دهد. کست ویژوآل توسعه‏‌دهنده یک اپلیکیشن ویژه ترجمه به نام لنز وُرد (Lens Word) است که قادر است با عکس‏برداری از کلمات و عبارات مختلف آن‌ها را ترجمه کند. این اپ که بر روی ابزارهای همراه قابل نصب است با لنز دوربین کار می‌‏کند و قادر به شناسایی واژگانی است که تصویر آن‌ها از طریق لنز ثبت می‌‏شود.
شرکت گوگل هنوز درباره این خبر به صورت رسمی اظهار نظر نکرده است و جزئیات بیشتری از معامله این دو شرکت نیز منتشر نشده است.
اپلیکیشن کست ویژوآل در حال حاضر بر روی ابزارهای تحت سیستم‌‏عامل آی او اس اپل، اندروید و حتی عینک هوشمند گوگل قابل نصب است. این نرم‌‏افزار قادر است واژگانی را که تصویر آن‌ها از طریق دوربین ثبت شده است در آن واحد از زبانی به زبانی دیگر ترجمه کند، بی‌‏آنکه برای این کار نیازی به اتصال به شبکه ارتباطی خاصی داشته باشد. کاربران معمولاً از این نرم‏‌افزار برای ترجمه واژگان و عباراتی که در حین سفر بر روی تابلو‌ها و منوهای مختلف می‌‏بینند، استفاده می‌‏کنند.
این نرم‌‏افزار در حال حاضر زبان‏‌های مختلفی مثل اسپانیولی، آلمانی، ایتالیایی و روسی را حمایت می‌‏کند. شرکت کست ویژوآل اعلام کرده است دانلود این نرم‌‏افزار و بسته‌‏های زبانی آن تا زمانی که فرایند انتقال این فناوری به گوگل تکمیل شود، رایگان خواهد بود.
شرکت گوگل در حال حاضر اپلیکیشنی به نام Goggle دارد که همانند نرم‌‏افزار شرکت کست ویژوآل قادر به خواندن متون و ترجمه آن‌ها است. اما به نظر می‌‏رسد گوگل با خرید نرم‏‌افزار جدیدی در این حوزه قصد دارد فناوری‏‌هایی از این دست را ارتقا دهد.
گفتنی است شرکت گوگل به خرید شرکت‏‌های کوچک و نوپا و ادغام فناوری‏ آن‌ها در خدمات خود علاقه زیادی دارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *