گوگل قابلیت ترجمه تابلوها و نوشته‌ها را به اپلیکیشن Google Translate افزود

گوگل قابلیت ترجمه تابلوها و نوشته‌ها را به اپلیکیشن Google Translate افزود

همکاران سیستم- شرکت گوگل اعلام کرده است فناوری Word Lens را به اپلیکیشن Google Translate خود افزوده است و کاربران از این پس خواهند توانست با استفاده از آن کار ترجمه و درک تابلوهایی را که به زبان‌های مختلف نوشته شده است، راحت‌تر انجام دهند.

به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت گوگل از افزودن فناوری Word Lens به اپلیکیشن Google Translate خبر داده است. گوگل سال گذشته شرکت Quest Visual را که صاحب این فناوری بود خریداری کرد و حالا آن را با اپلیکیشن Google Translate یکپارچه کرده است. گوگل قصد دارد نسخه‌ای از این اپلیکیشن را که مجهز به فناوری مذکور است، برای پلتفرم iOS اپل نیز عرضه کند.

شیوه استفاده از این فناوری بدین طریق است که کاربران دوبین گوشی خود را به سمت متون و یا تابلوهایی که به زبان‌های مختلف نوشته است نشانه می‌روند و ترجمه آن را بر روی صفحه نمایش گوشی دریافت می‌کنند. در حال حاضر قابلیت ترجمه فوری و همزمان این اپلیکیشن از ترجمه به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیولی، آلمانی، پرتغالی، آلمانی و روسی پشتیبانی می‌کند. گوگل وعده داده است زبان‌های دیگر را نیز رفته‌رفته به این اپلیکیشن خواهد افزود.

شرکت گوگل همچنین اعلام کرده است سرعت بیشتری به موتور مکالمات همزمان خود بخشیده است تا از این طریق بتواند خدمات ترجمه‌ای را سریع‌تر تحویل کاربران دهد