گوگل قابلیت استفاده همزمان مرورگر کروم بین ابزارهای مختلف را ارائه می‌کند

گوگل قابلیت استفاده همزمان مرورگر کروم بین ابزارهای مختلف را ارائه می‌کند

همکاران سیستم- گوگل قصد دارد قابلیت استفاده همزمان مرورگر اینترنتی کروم را بین ابزارهای مختلف ایجاد کند. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد صفحات باز شده در مرورگر کروم را در رایانه لوحی، لپ تاپ و رایانه شخصی خود به صورت همزمان در اختیار داشته باشند.

به گزارش وب سایت digitaltrends گوگل قصد دارد قابلیت همزمانی (sync)  بین ابزارهای مختلف را در نسخه 19 مرورگر کروم عرضه کند. کاربران برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا در این مرورگر یک حساب شخصی برای خود ایجاد کنند و پس از آن می توانند بر روی هر وسیله ای از مرورگر ویژه خود استفاده کنند. هنگامی که کاربران از طریق حساب شخصی خود وارد کروم گوگل شوند می توانند با کلیک کردن روی گزینه «ابزارهای دیگر» به تاریخچه و سوابق مرورگر خود در ابزارهای دیگری مثل رایانه لوحی یا لپ تاپ خود هم دسترسی داشته باشند.

فرض کنید کاربری در رایانه شخصی خود مطلبی را از طریق مرورگر کروم مطالعه می کند. اگر این کاربر در یک رایانه لوحی یا لپ تاپ هم با حساب کاربری خود وارد کروم گوگل شود نیازی به جست و جوی دوباره آن مطلب و یا وارد کردن آدرس آن در قسمت URL مرورگر نخواهد داشت و فقط با یک بار کلیک کردن روی «ابزارهای دیگر»  می تواند خواندن مطلب مورد نظر خود را از سر بگیرد.

علاوه بر این در نسخه جدید این مرورگر برخی مشکلات مربوط به گرافیک‌های سه بعدی و کارت گرافیک های Nvida که کروم هم اکنون با آن دست و پنجه نرم می کند، رفع خواهد شد.

گوگل همچنین قصد دارد در نسخه 20 کروم قابلیت استفاده همزمان در دسکتاپ و گوشی‌های همراه تحت سیستم عامل اندروید (نسخه 4) را نیز به کاربران عرضه کند. افزودن قابلیت انجام بازی‌های پیشرفته از طریق کروم نیز از دیگر برنامه های گوگل برای نسخه های 19 و 20 این مرورگر است.