ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

گوگل صاحب پهباد می‌‏شود

گوگل صاحب پهباد می‌‏شود

همکاران سیستم- گوگل قصد دارد شرکت تیتان آئرواِسپیس را که در زمینه طراحی و ساخت پهباد (هواپیماهای بدون سرنشین) تخصص دارد خریداری کند.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، به نقل از وال استریت ژورنال، گوگل قصد دارد شرکت تیتان آئرو اِسپیس (Titan Aerospace) را که تولیدکننده هواپیماهای بدون سرنشین است خریداری کند. این غول جستجوگر قصد دارد از این فناوری برای تحویل خدمات داده‌‏ای خود به صورت هوابُرد و برنامه‏‌های نقشه‏‌برداری استفاده کند.
دو شرکت گوگل و تیتان هنوز جزئیات بیشتری درباره این معامله فاش نکرده‌‏اند. شرکت تیتان دارای پهبادهایی است که ماهواره‌‏های جّوی نامیده می‌‏شود و طوری طراحی شده است که می‌‏تواند چند سال در آسمان باقی بماند و برای انجام خدمات داده‏‌ای و صوتی از آن‌ها استفاده می‌‏شود. این پهباد‌ها همچنین قادر به تصویربرداری از زمین و حمل سیستم‏‌های حسگر جوّی هستند. فیس بوک نیز از جمله شرکت‏‌هایی بود که مدتی قبل به دنبال خرید شرکت تیتان بود، اما بعد از مدتی از این کار منصرف شد.
شرکت تیتان آئرو اِسپیس در حال حاضر حدود ۲۰۹ نفر را در استخدام خود دارد و در نیومکزیکوی آمریکا مستقر است. ظاهراً قرار است گوگل از فناوری‏‌هایی این شرکت در پروژه‏‌های‏ لون و یا ماکانی خود استفاده کند. گوگل در پروژه لون قصد دارد از بالن برای توزیع اینترنت استفاده کند. ماکانی نیز از جمله پروژه‌‏های گوگل است که هدف از آن توسعه توربین‏‌های بادی و هوایی است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *