گوگل صاحبان وبسایت‌ها را به استفاده از پروتکل HTTPS تشویق می‌کند

گوگل صاحبان وبسایت‌ها را به استفاده از پروتکل HTTPS تشویق می‌کند

همکاران سیستم- گوگل اعلام کرده است وبسایت‌هایی که از فناوری رمزگذاری https استفاده می‌کنند، جایگاه بهتری در فهرست نتایج جستجوگر این شرکت خواهند داشت.به گزارش وب‌سایت theinquirer، شرکت گوگل اعلام کرده است برای ارتقاء امنیت اینترنت می‌کوشد مردم را به استفاده از فناوری رمزگذاری https تشویق کند. این شرکت اعلام کرده است وبسایت‌هایی که از این پروتکل استفاده کنند، جایگاه بهتری در فهرست نتایج جستجوگر گوگل خواهند داشت. https که به معنای پروتکل امن انتقال ابرمتن است در واقع پروتکلی برای ایجاد ارتباط امن در شبکه‌های رایانه‌ای است. گفته می‌شود استفاده از این فناوری باعث پیشگیری از سرقت اطلاعات و فعالیت‌های سایبری مجرمانه می‌شود.

شرکت گوگل در اوایل سال جاری با استفاده از این فناوری یک لایه امنیتی ویژه برای ایمیل، شبکه اجتماعی و پایگاه ذخیرش داده خود ایجاد کرد. این شرکت اعلام کرده است می‌کوشد این لایه امنیتی را از محصولات خود فراتر برده و شرایطی را فراهم کند تا وبسایت‌هایی را نیز که کاربران از طریق جستجوگر گوگل باز می‌کنند، به همین اندازه امن باشد. یکی از راهکاری گوگل برای رسیدن به هدف، ایجاد منابعی است که صاحبان وب‌سایت‌ها به کمک آن‌ها می‌توانند رخنه‌های امنیتی وبسایت‌های خود را شناسایی و برطرف کنند.

این شرکت در ماه آوریل نیز اعلام کرده بود استفاده از ارتباطات تحت https در مرورگر کروم سازگار با اندروید باعث شده است تا عملکرد این مرورگر از لحاظ سرعت و مقاومت در برابر آسیب‌های امنیتی مثل «خونریزی قلبی» تا ۳ برابر افزایش یابد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *