گوگل شرکت Looker را خرید

همکاران سیستم – شرکت گوگل صبح امروز اعلام کرد که قصد دارد پلتفرم کسب و کار هوشمند Looker را با پرداخت 2.6 میلیارد دلار پول نقد خریداری کند. گوگل تصمیم گرفته است این شرکت را به زیرمجموعه خدمات پلتفرم پردازش ابری Google Cloud اضافه کند.

در حالی که گوگل تلاش فراوان برای تقویت خود در عرصه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی انجام می‌دهد، خرید Looker به این شرکت کمک خواهد کرد دامنه‌ فعالیت‌های خود را در عرصه کسب و کار هوشمند تقویت کند. واگذاری Looker در حالی صورت می‌گیرد که گوگل چندی پیش شرکت Alooma فعال در زمینه ابزارهای سازمانی ETL را خریداری کرده بود. پیش از این هم گوگل شرکت دیگری را با نام Cask Data خریداری کرد تا به کمک آن بتواند ابزار داده پردازی Cloud Data Fusion خود را تقویت کند.

شرکت Looker قادر است پلتفرم Google Cloud را به گونه‌ای تقویت کند تا فاصله آن با رقبای بزرگ حوزه پردازش ابری از جمله AWS آمازون و Azure آمازون کمتر شود. لازم به ذکر است در حال حاضر به میزان فزاینده ابزارهای تحلیلی، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی سرویس‌های متمایزی را در اختیار مشتریان سازمانی قرار می‌دهند.

«توماس کوریان» مدیر مرکز Google Cloud در این خصوص گفت: «دو شرکت گوگل و Looker از فضاهای ابری چندگانه و منابع داده پشتیبانی می‌کنند. در پاسخ به این سوال که Google Cloud و Looker رویکردهای خود را تغییر می‌دهند باید گفت فضاهای ابری و داده‌ای چندگانه قابل مذاکره نیستند، زیرا کاربران چنین چیزی را می‌خواهند. ما همچنان فضاهای ابری چندگانه را مورد پشتیبانی قرار می‌دهیم، زیرا بر این باوریم که کاربران چنین چیزی را می‌خواهند. آنها همچنین می‌خواهند فعالیت‌های خود را مبتنی بر یک مجموعه ابزار استاندارد پیش ببرند».

منبع: zdnet