گوگل سیستم Python را با زبان برنامه‌نویسی Go ادغام کرد

گوگل سیستم Python را با زبان برنامه‌نویسی Go ادغام کرد

همکاران سیستم- شرکت گوگل تصمیم گرفت استاندارد Python را کنار بگذارد و با ادغام سیستم Python در زبان برنامه‌نویسی Go به قابلیت‌های جدید دست پیدا کند.

به گزارش وبسایت Zdnet، گوگل در این زمینه پروژه‌ای را مبتنی بر سیستم Apache راه‌اندازی کرده که Grumpy نام دارد و بر این اساس کدهای منبع Python به کدهای منبع زبان برنامه‌نویسی Go ترجمه می‌شوند. سیستم Grumpy ابزاری است تا در نهایت به واسطه آن یک زبان ساده‌تر جایگزین کدهای Python شود.

در این زمینه گفته شده است «اتفاق مذکور به این معنی است که Grumpy هیچ گونه ماشین مجازی ندارد. سازگاری کدهای منبع Go یک اتفاق کاربردی است که در جریان فعالیت‌های Grumpy انجام می‌شود و در اصل کتابخانه Go اهداف مشابه خود را برای سیستم Python C API ارایه می‌کند.»

«دایلان تروتِر» از مهندسان توسعه خدمات یوتیوب گوگل با انتشار یک مطلب وبلاگی توضیح داد برنامه‌های Grumpy می‌توانند بسته‌های Go را انتقال دهند و به جای اینکه سراغ کدهای منبع بروند، از کدهای Go استفاده کنند. طراحی این پروژه به گونه‌ای صورت گرفته است که Grumpy نمی‌تواند از کدهای کنونی سیستم Python C استفاده کند.

تروتر در این خصوص گفت: « Grumpyنمی‌تواند قابلیت‌های کدهای کنونی Python C را ارتقا دهند، با این وجود سیستم مذکور به ما امکان می‌دهد تا انعطاف بیشتری برای استفاده از رابط‌های کاربری نرم‌افزاری داشته باشیم و بتوانیم در مقایس بزرگتر به صورت موازی فعالیت‌های مختلف انجام دهیم».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *