گوگل سرویس Picasa را برای همیشه تعطیل کرد

گوگل سرویس Picasa را برای همیشه تعطیل کرد

همکاران سیستم- شرکت گوگل اعلام کرد به فعالیت ابزار مدیریت تصاویر Picasa که محبوبیت زیادی بین کاربران دارد پایان می‌دهد تا از این پس تمام خدمات مشابه روی سرویس Google Photos متمرکز شود.به گزارش وبسایت Pcworld،  «آنیل سابهاروال» مدیر پروژه Photos گوگل روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد: «تصمیم گرفتیم Picasa را طی چند ماه آتی بازنشسته کنیم تا تمرکز بیشتری بر یک سرویس تصویری واحد موسوم به Google Photos داشته باشیم».
او در ادامه گفت: «ما بر این باوریم که اگر روی یک سرویس واحد تمرکز داشته باشیم، می‌توانیم تجربه بهتری ارایه دهیم و قابلیت‌های بیشتری را برای دستگاه‌های موبایلی و رایانه‌های رومیزی عرضه کنیم. این اقدام بهتر از آن است که قابلیت‌ها و توانایی‌های ما بیدو دو محصول مجزا تقسیم شود».
سرویس مدیریت تصاویر Picasa نخستین بار در سال ۲۰۰۲ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و در آن زمان گوگل در مراحل نخست برای تبدیل شدن به برترین موتور جست‌وجوی اینترنتی به سر می‌برد. دو سال پس از این اتفاق یعنی در سال ۲۰۰۴ میلادی گوگل شرکت Picasa را خریداری کرد.
این شرکت در آن زمان اپلیکیشن و خدمات خود را برای رایانه‌های رومیزی ارایه می‌کرد و سرانجام ابزارهای کاربردی ارایه شده از سوی دیگر شرکت‌های نرم‌افزاری امکان دسترسی به خدمات Picasa Web Albums از روی اندروید و iOS را هم فراهم کرد.
سرویس Google Photos می گذشته راه‌اندازی شد و در شرایط کنونی بیش از Picasa با دستگاه‌های موبایلی سازگاری دارد.