گوگل روزانه ۹۰۰ هزار دستگاه اندرویدی را فعال می‌کند

گوگل روزانه ۹۰۰ هزار دستگاه اندرویدی را فعال می‌کند

همکاران سیستم- شرکت گوگل در هر روز بیش از ۹۰۰ هزار دستگاه تحت سیستم عامل اندروید را فعال می‌کند. این خبری است که اندی روبین، یکی از مدیران شرکت گوگل در صفحه توئیتر خود اعلام کرده است.
به گزارش وب سایت eweek، اندی روبین که از وی به عنوان پدر سیستم عامل اندروید یاد می‌کنند، در صفحه توئیتر خود نوشته است گوگل روزانه بیش از ۹۰۰ هزار ابزار اندرویدی را فعال می‌کند. وی ضمن اعلام این خبر، شایعات مربوط به کناره گیری خود از شرکت گوگل را که چندی است بر سر زبان‌ها افتاده، تکذیب کرده است. اندی روبین مدیر سیستم عامل اندروید در شرکت گوگل است.
اندی روبین در حالی از موفقیت سیستم عامل اندروید صحبت کرده است که هم اکنون بیش از ۸۲ درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان در اختیار دو سیستم عامل iOS اپل و اندروید گوگل است. شرکت پژوهشی آی دی سی چندی پیش گزارش داده بود که سهم گوگل از این بازار در سه ماهه اول سال ۲۰۱۲ حدود ۵۹ درصد بوده است. یک سال پیش سهم گوگل از این بازار فقط ۳۶.۱ درصد بوده است. سهم شرکت اپل نیز از بازار فناوری‌های همراه ۲۳ درصد است که در مقایسه با سهم ۲۳ درصدی این شرکت در سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.
شرکت گوگل بخش زیادی از موفقیت سیستم عامل اندروید خود را مدیون گوشی‌های هوشمند سامسونگ است. آمار و ارقام نشان می‌دهد که از میان ۹۰ میلیون گوشی اندرویدی که در سه ماهه اول سال جاری وارد بازار شده است، ۴۵.۴ درصد آن متعلق به شرکت سامسونگ است. سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری توانست جایگاه بر‌تر گوشی‌های تلفن همراه را به خود اختصاص دهد و به استیلای ۱۴ ساله نوکیا پایان دهد.