گوگل رایانه‌هایی به اندازه حافظه فلش عرضه می‌کند

گوگل رایانه‌هایی به اندازه حافظه فلش عرضه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت گوگل اعلام کرد که در نظر دارد میکرو رایانه‌های شخصی را با اندازه مشابه حافظه‌های فلش روانه بازار کند.به گزارش وبسایت Itp این محصول که با نام Google Chromebit ساخته می‌شود قرار است از طریق ورودی HDMI به مانیتور یا گیرنده تلویزیون متصل شود تا نمایشگر مذکور به یک رایانه شخصی تبدیل شود.
اگرچه این محصول همچنان مراحل آزمایشی خود را پشت‌سر می‌گذارد، اما مرکز خبری Engadget توضیح داد که Chromebit مبتنی بر تراشه مرکزی Rockchip ۳۲۸۸ SoC همراه با دو گیگابایت رم، ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی eMMC، ورودی USB ۲.۰، گیرنده بی‌سیم WiFi ۸۰۲.۱۱ ac، فناوری ارتباطی بلوتوث ۴.۰، سیستم کنترلی Smart Ready و پردازنده گرافیکی چهار هسته‌ای ARM Mali ۷۶۰ عرضه می‌شود.
ورودی HDMI در رایانه Chromebit به صورت چرخشی طراحی شده است و بر این اساس زمانی که به نمایشگر متصل می‌شود، در صورت عدم وجود فضای کافی می‌تواند به صورت زاویه‌دار قرار بگیرد.
گوگل می‌گوید که این محصول در مرحله نخست فقط در بازار آمریکا به فروش می‌رسد و قرار است تا پایان سال جاری میلادی با قیمت کمتر از ۱۰۰ دلار عرضه شود.
بر اساس اخبار موجود، میکرو رایانه Chromebit در شرکت تایوانی ایسوس به تولید رسیده است. این دستگاه مشابه Compute Stick است که شرکت اینتل در ژانویه امسال معرفی کرد.