گوگل ذخیره کدهای منبع در خدمات ابری خود را آسان کرد

گوگل ذخیره کدهای منبع در خدمات ابری خود را آسان کرد

همکاران سیستم- کاربران خدمات ابری Cloud Platform گوگل از این پس فضای مناسبی در اختیار دارند تا به واسطه آن تمامی کدهای منبع مربوط به ابزارهای خود در فضای پردازش ابری را ذخیره کنند.به گزارش وبسایت PCworld، سیستم Cloud Source Repositories گوگل که این ماه نسخه بتا آن عرضه شده است، تا بش از ۵۰۰ مگابایت فضای اختصاصی برای ذخیره کدهای منبع پروژه‌های مبتنی بر Google App Engine یا Google Compute Engine را ارایه می‌دهد.
دو سرویس GitHub و BitBucket از محبوب‌ترین مخازن ذخیره کدهای منبع در فضای ابری محسوب می‌شوند. اما سیستم جدید گوگل به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان می‌دهد تنها با چند گام بتوانند ابزارهای مورد نظر خود را روی خدمات ابری مخصوص سازمان‌ها ارایه دهند، نقص آنها را برطرف کنند و آنها را به اجرا درآورند.
زمانی که کاربر یک پروژه جدید مبتنی بر سیستم Developers Console را آغاز می‌کند، مخزن ذخیره کدهای منبع به صورت خودکار دست‌به‌کار می‌شود. کاربران همچنین می‌توانند یک لینک از دیگر فضاهای ذخیره کدهای منبع از جمله GitHub و BitBucket در اختیار بگیرند.
این سرویس قابلیت‌های مشابه نرم‌افزار متن‌باز مدیریت کدهای Git را ارایه می‌دهد و قادر است بسیاری از دستورات Git از جمله انتشار، دریافت، ورود و خروج از سیستم را شناسایی کند.
این سرویس شباهت زیادی به Google Code دارد که البته شرکت گوگل تصمیم گرفته است از ژانویه بعدی فعالیت آن را متوقف کند. لازم به ذکر است سیستم Cloud Source Repositories مانند Google Code فقط برای ذخیره کدهای منبع راه‌اندازی نشده است و قابلیت‌های کاربردی فراوان مرتبط با خدمات پردازش ابری گوگل موسوم به Cloud Platform را ارایه می‌دهد.