گوگل دسترسی به خدمات ابری خود را گسترش می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت گوگل تصمیم دارد زیرساخت‌های خود در حوزه خدمات رایانش ابری را گسترش دهد و در این راستا پنج منطقه جدید را برای ارایه این سرویس‌ها برگزیده است و همچنین تصمیم دارد کابل زیردریایی اختصاصی برای خود راه‌اندازی کند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ مناطق ارایه‌دهنده خدمات رایانش ابری آن در هلند و مونترال در فصل نخست سال ۲۰۱۸ میلادی فعالیت خود را آغاز می‌کنند و پس از آن لس‌آنجلس، فنلاند و هنگ کنگ سرورهای اختصاصی خدمات پردازش ابری گوگل را در اختیار می‌گیرند.


گوگل مانند دیگر ارایه‌دهندگان سرویس‌های ابری منابع رایانش ابری خود را در مناطق به خصوص راه‌اندازی می‌کند و سپس آن‌ها را با بخش‌بندی‌های کوچک‌تر در چند ناحیه طبقه‌بندی می‌کند تا در هر یک از آنها یک یا چند مرکز داده تاسیس شود و کاربران از این طریق بتوانند سرویس‌های موردنظر خود را با سرعت بیشتر در اختیار بگیرند. با این طبقه‌بندی گوگل هم‌اکنون ۱۵ منطقه و ۴۴ ناحیه برای ارایه خدمات ابری خود در اختیار دارد.
هر یک از مناطق گوگل نسبت به منطقه دیگر کاملا مستقل عمل می‌کنند و هر ناحیه نسبت به ناحیه دیگر که در یک منطقه تحت پوشش قرار می‌گیرد، کاملا مجزا فعالیت می‌کند. گوگل به کاربران خود توضیح داده است که استقرار اپلیکیشن‌های آنها در چند ناحیه و چند منطقه به سازمان‌ها کمک خواهد کرد تا بتوانند جلوی هرگونه مشکل پیش‌بینی نشده را بگیرند.
شرکت گوگل توضیح داد در سال ۲۰۱۹ میلادی سه کابل زیردریایی نیز برای خود راه‌اندازی می‌کند. پروژه نخست که Curie نامیده می‌شود یک کابل اختصاصی است که شیلی را به لس‌آنجلس متصل می‌کند، پروژه بعدی Havfrue نام دارد که در قالب یک کنسرسیوم آمریکا را به دانمارک و ایرلند متصل می‌کند و همچنین، کابل هنگ کنگ-گوام امکان اتصال بخش اعظم ارتباطات زیردریایی را فراهم می‌آورد.