ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

گوگل در بلژیک مرکز داده ۲۵۰ میلیون یورویی می‌سازد

همکاران سیستم- شرکت گوگل با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیون یورو تصمیم به تاسیس مرکز داده جدید در بلژیک دارد تا ارزش مجموع سرمایه‌گذاری‌های گوگل در این کشور به بیش از یک میلیارد یورو برسد.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛  این شرکت بزرگ اینترنتی که از آگهی‌های تبلیغاتی گرفته تا خدمات رایانش ابری را تحت پوشش قرار می‌دهد نخستین مرکز داده خود در منطقه اروپا را سال ۲۰۰۹ میلادی در کشور بلژیک راه‌اندازی کرد و پروژه جدید هم اکنون سومین مرکز داده گوگل در این منطقه محسوب می‌شود.
مرکز داده جدید گوگل در شهر سن-گیزلن راه‌اندازی تاسیس می‌شود و پیش‌بینی شده است که اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی ساخت آن به اتمام برسد. گوگل از مراکز داده خود برای عرضه طیف گسترده ای از خدمات آنلاین از جمله سرویس رایانش ابری Cloud، جست‌وجوی اینترنتی، سرویس پست الکترونیکی Gmail، سرویس مسیریاب Maps و … استفاده می‌کند.

این سایت جدید همچنین یک مزرعه پنل خورشیدی به ارزش ۳ میلیون یورو را هم شامل می‌شود که در مجموع قرار است ۱۰۶۶۵ پنل فتوولتائیک در آن نصب شود تا گوگل در این مرکز سالانه به طور میانگین ۲.۹ گیگاوات ساعت انرژی تولید کند. این مزرعه خورشدی در فضایی به وسعت چهار هکتار اطراف مرکز داده دایر می‌شود. گوگل توضیح داد این نخستین مرکز خورشیدی ادغام شده با مرکز داده آن‌ها محسوب می‌شود.
شرکت گوگل پیش‌بینی کرده است که پایان سال جاری میلادی به هدف خود مبنی بر تامین ۱۰۰ درصد انرژی مورد نیاز از منابع تجدیدشدنی دست یابد تا در این میان تمامی مراکز داده و ادارات گوگل از این منبع انرژی استفاده کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *