گوگل در بازار مرورگرها از مایکروسافت و موزیلا عقب ماند

گوگل در بازار مرورگرها از مایکروسافت و موزیلا عقب ماند

همکاران سیستم- شرکت نت اپلیکیشن که در حوزه رهگیری وب سایت ها و مرورگرهای اینترنتی تخصص دارد، اعلام کرده است مرورگر کروم گوگل در ماه ژانویه دوباره از عرصه رقابت با دیگر مرورگرها عقب مانده است. بنا بر این گزارش، سهم مایکروسافت از بازار مرورگرها در این ماه برخلاف ماه فوریه روند رو به افزایشی داشته است.

به گزارش computerworld این دومین بار است که مرورگر کروم گوگل در رتبه بندی شرکت نت اپلیکیشن جایگاه پایین‌تری به دست می آورد، این شرکت ادعا کرده است تا پیش از این در مورد سهم گوگل کروم از بازار مرورگرها اغراق شده است.

بر اساس تحلیل های جدید، سهم کروم با نیم درصد کاهش در پایان ماه فوریه 18.9 درصد بوده است. مرورگر گوگل در ماه دسامبر و در اوج محبوبیت خود فقط 19.1 درصد از این بازار را در اختیار داشته است. هم اکنون مرورگرهای اینترنت اکسپلورر مایکروسافت و فایرفاکس موزیلا به ترتیب رتبه های اول و دوم و کروم گوگل رتبه سوم را دارا هستند.

ماه گذشته شرکت نت اپلیکیشن کاهش سهم کروم را با تصمیم ماه ژانویه گوگل مرتبط دانسته بود. گوگل در آن زمان پس از آنکه متوجه شد تیم بازاریابی مرورگر کروم گوگل قوانین گوگل در زمینه آگهی های پولی را زیر پا گذاشته است، تصمیم گرفت لینک دانلود مرورگر کروم را از روی صفحه اول نتایج جست و جوهای خود حذف کند.