ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

گوگل خطاب به سازمان‌ها: خدمات ابری ما در اختیار شما

گوگل خطاب به سازمان‌ها: خدمات ابری ما در اختیار شما

همکاران سیستم- شرکت گوگل تصمیم دارد طی سال ۲۰۱۶ میلادی سرمایه‌گذاری بیشتری در خدمات پردازش ابری خود انجام داده و بر اساس برنامه‌ریزی‌های خود شکاف میان خود و سرویس‌های رقیب از جمله Amazon Web Services و Azure مایکروسافت را از بین ببرد.به گزارش وبسایت Zdnet، آلفابت که هم‌اکنون شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود، برنامه‌های دقیق خود را برای تمرکز بر خدمات پردازش ابری سازمانی منتشر نکرد و در مقابل، در دیگر بخش‌ها زا جمله خودروهای خودران توجه بیشتر انجام داد.
«ساندار پیچای» مدیرعامل گوگل اعلام کرد شرکت گروه Cloud and Apps شرکت او که توسط مدیرعامل اسبق VMware موسوم به «دایان گرین» مدیریت می‌شود، برنامه‌ریزی‌های ویژه انجام داده است تا سازمان‌ها را به استفاده از خدمات پردازش ابری گوگل تشویق کند.
سرویس پست الکترونیکی Gmail هم‌اکنون بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و پلتفرم ابری گوگل نیز توسط بیش از ۴ میلیون اپلیکیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مشخص نیست این ۴ میلیون اپلیکیشن چه میزان درآمد را برای گوگل به همراه می‌آورند. همچنین مشخص نشده است که این ابزارهای کاربردی به صورت اختصاصی از Google Cloud استفاده می‌کنند یا برای راه‌اندازی دیگر سرویس‌ها را به کار می‌گیرند.
به نظر می‌رسد بزرگترین پیام پیچای این بود که گوگل برای توسعه خدمات پردازش ابری خود بسیار جدی است و همه تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *