گوگل خدمات جدیدی در حوزه ثبتِ نام دامنه‏‌های اینترنتی عرضه می‏‌کند

گوگل خدمات جدیدی در حوزه ثبتِ نام دامنه‏‌های اینترنتی عرضه می‏‌کند

همکاران سیستم- شرکت گوگل قصد دارد خدمات جدیدی در حوزه ثبت نام دامنه‏‌های اینترنتی عرضه کند.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، این به کاربران اجازه می‌‏دهد نام وب‏سایت‏های خود را از همان شرکتی که درباره جایگاه و محل قرار گرفتن نام وب‏سایت‏ها در نتایج جستجوی اینترنتی تصمیم می‏‌گیرد، خریداری کنند. گوگل در این زمینه با چهار شرکت سازنده وب‏سایت (اسکوایر اسپیس، ویکس، ویبلی و شاپیفی) همکاری می‏‌کند. عرضه این خدمات به این معنا نیست که گوگل به میزبان و هاست وب‏سایت‏های اینترنتی تبدیل می‌‏شود، بلکه به این معنا است که فقط نام دامنه آنها را ثبت خواهد کرد. اما این احتمال وجود دارد که گوگل میزبانی وب‏سایت‏هایی را که از خدمات ذخیرش ابری گوگل درایو استفاده می‏‌کنند، برعهده بگیرد.
شرکت گوکل پیش از این کار ثبت نام دامنه‌‏های خود را انجام می‏‌داد، اما این اولین بار است که این شرکت این کار را برای شرکت‏‌های دیگر نیز انجام می‏‌دهد. یکی از تیم‏‌های تخصصی گوگل که در زمینه خدمات کسب و کار فعال است در گوگل‏‌پلاس اعلام کرده است ۵۵ درصد از کسب و کارهای کوچک هنوز برای خود هیچ وب‏سایتی ندارند. گوگل امیدوار است به این کسب و کارها کمک کند تا وب‏سایت خود را ثبت کنند.
بر اساس این گزارش، این خدمات در حال حاضر به صورت آزمایشی و محدود عرضه شده است. احتمال می‌‏رود گوگل در کنفرانس توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری خود (I/O) که در همین هفته آغاز خواهد شد، اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *