گوگل خبر حفره امنیتی وصله‌نشده در ویندوز را منتشر کرد

گوگل خبر حفره امنیتی وصله‌نشده در ویندوز را منتشر کرد

همکاران سیستم- محققان گوگل در حالی حفره امنیتی وصله‌نشده سیستم‌عامل موبایلی ویندوز ۸.۱ را شناسایی کردند که پیش از این برای این نقطه آسیب‌پذیر مهلت ۹۰ روزه به مایکروسافت داده بودند تا آن را برطرف کند.به گزارش وبسایت Pcworld  گوگل با انتشار توضیحات مربوط به این حرفه نرم‌افزاری روی سایت اینترنتی امنیتی خود بر این مسئله تاکید کرد که مهلت لازم برای رفع آن سپری شده است.
این حفره به کاربران سطح پایین ویندوز امکان می‌دهد تا بتوانند در برخی موارد در قالب مدیر شبکه کنترل همه موارد را در اختیار بگیرند. البته برخی پوسترهای منتشر شده روی سایت گوگل نشان می‌دهد که این شرکت نمی‌تواند همه مشکلات ایجاد شده مربوط به این حفره را برملا کند.
گوگل توضیح داد، هنوز به درستی مشخص نشده است که آیا نسخه‌های قبل از ۸.۱ سیستم‌عمل ویندوز فون هم این مشکل را داشته‌اند یا خیر.
روی یکی از پوسترهای منتشر شده در گوگل نوشته شده است: «با پایان یافتن مهلت مشخص شده، خبر مربوط به این حفره امنیتی به صورت خودکار منتشر شد و این قضیه بی‌مسئولیتی شرکت مربوطه برای وصله کردن آن را نشان می‌دهد و البته، توجه شرکت گوگل به این مسئله را نمایان می‌کند».
در همین پوستر نوشته شده است: «این یک اتفاق بد و تاسف‌بار است، اما آسیب‌پذیری در سطح حفره‌های امنیتی معمولی طبقه‌بندی می‌شود و مانند حفره‌های امنیتی نیست که مجبور باشیم شبانه سرور خود را وصله کنیم».