گوگل تمرکز خود فناوری‌های پزشکی را افزایش می‌دهد

گوگل تمرکز خود فناوری‌های پزشکی را افزایش می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت گوگل به تازگی شرکتی را خریده است که برای بیماران مبتلا به لرزش‌های ناشی از اختلالات عصبی قاشق‌های هوشمند می‌سازد.
به گزارش رویترز، گوگل قصد دارد با خرید شرکت Lift Labs جای پای خود در حوزه فناوری‌های پزشکی و زیست‌فناوری را محکم کند. شرکت Lift Labs تولید کننده فناوری‌های قاشق‌های ویژه‌ای است که مورد استفاده بیماران مبتلا به لرزش‌های ناشی از اختلالات عصبی قرار می‌گیرد. گوگل فاش نکرده است برای خرید این شرکت چه مبلغی پرداخته است.

بر اساس این گزارش، گوگل این شرکت را در شعبه(Google(x خود ادغام کرده است. این غول جستجوگر در این شعبه بر طرح‌هایی مثل خودروهای خودران (بدون راننده)، پهبادها (هواپیماهای بدون سرنشین) و طرح‌های مرتبط با علوم زیستی تمرکز کرده است.

شرکت Lift Labs در وبسایت اینترنتی خود اعلام کرده است فروش قاشق‌های لرزش‌گیر این شرکت که هر کدام ۲۹۵ دلار قیمت دارد همچنان ادامه خواهد داشت. این قاشق‌های مجهز به حسگری است که قادر است لرزش‌های بیماران مبتلا به بیماری‌هایی مثل لرزش اساسی (Essential Tremor) و یا پارکینسون را شناسایی کند و با پایدار نگه داشتن قاشق از ریختن غذا جلوگیری کند.

سرگی برین، یکی از بنیانگذاران شرکت گوگل گفته است احتمال ابتلای وی به بیماری پارکینسون بیشتر از حد متوسط است، چرا که مادرش نیز به این بیماری مبتلا بوده است.

گفتنی است شرکت گوگل در اوایل سال جاری از آزمایش لنزهای چشمی ویژه‌ای برای مبتلایان به دیابت خبر داده بود که بیماران به کمک آن می‌توانند میزان قند خونشان را اندازه‌گیری کنند. این غول جستجوگر در سال ۲۰۱۳ نیز شرکتی با نام کالیکو (Calico) تأسیس کرد که هدف آن توسعه فناوری‌های مفید برای مقابله با مشکلات و عوارض ناشی از سالمندی است.