گوگل به یکی از زیرمجموعه‌های شرکت Alphabet تبدیل شد

گوگل به یکی از زیرمجموعه‌های شرکت Alphabet تبدیل شد

همکاران سیستم- شرکت گوگل روز گذشته اعلام کرد که در حال تغییر ساختار خود است تا از این پس در قالب یک هلدینگ جدید موسوم به Alphabet به فعالیت خود ادامه دهد و از این طریق سرمایه‌گذاران بتوانند با دید وسیع‌تر به فعالیت و عملکرد واحدهای مختلف آن نظارت داشته باشند.
به گزارش وبسایت Itp، این اقدام باعث می‌شود تا گوگل یکی از چندین زیرمجموعه شرکت Alphabet باشد و در کنار دیگر بخش‌ها از جمله Google X و … به فعالیت خود ادامه دهد.
شرکت گوگل در سال ۱۹۹۸ توسط «لری پیج» و «سرگِی برین» تاسیس شد و از یک جست‌وجوگر اینترنتی توانست به مرکز فناوری جهانی با بیش از ۴۰ هزار کارمند تبدیل شود و عملیات‌های خود را در حوزه اینترنت اشیا، اتومبیل‌های بدون راننده، گوشی‌های هوشمند، فناوری‌های پوشیدنی، تحقیقات پزشکی و سرمایه‌گذاری دنبال کند.
با تصمیمات جدید واحد اصلی گوگل نه تنها با هسته مرکزی جست‌وجوهای اینترنتی به فعالیت خود ادامه می‌دهد، بلکه بخش‌های Maps و YouTube را هم تحت پوشش می‌گیرد. پیج و برین خبر مربوط به این تغییر ساختار را با انتشار یک مطلب وبلاگی منتشر کردند و در آن گفته شد که واحد اصلی گوگل با مدیریت «ساندر پیچای» به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
بر این اساس قرار شده است پیج به عنوان مدیرعامل Alphabet و برین به عنوان رئیس آن فعالیت کنند. این در حالی است که «اریک اشمیت» به عنوان رئیس هیات مدیره هلدینگ جدید به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
پیج در این مطلب وبلاگی نوشت: «از آنجایی که سرگِی و من به عنوان بنیانگذاران اصلی ۱۱ سال قبل نوشتیم، گوگل یک شرکت معمولی نیست. ما تمایل نداریم به یک شرکت واحد تبدیل شویم».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *