گوگل به کسب‌وکارهای کوچک کیت Wi-Fi می‌دهد

گوگل به کسب‌وکارهای کوچک کیت Wi-Fi می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت گوگل در جریان افزایش فعالیت‌ها در حوزه خدمات سازمانی قصد دارد کیت‌های Wi-Fi خود را در اختیار کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بگذارد.
به نقل از وب‌سایت theinquirer، این گزارش را مرکز The Information منتشر کرده است و ادعا می‌کند گروه Google Access که وظیفه توسعه شبکه فیبری گوگل در کشور آمریکا را عهده‌دار است، تصمیم دارد تجهیزات Wi-Fi را با تخفیف‌های قابل ملاحظه در اختیار کسب‌وکار‌ها بگذارد که از جمله این تجهیزات می‌توان به سیستم‌های تجاری دسترسی به شبکه Wi-Fi و نرم‌افزارهای مبتنی بر اینترنت برای مدیریت شبکه‌های سازمانی اشاره کرد.
گفته شده است که گوگل در این اقدام به‌طور خاص بر مراکزی از جمله رستوران‌ها، مراکز ورزشی و ساختمان‌های پزشکی تاکید دارد و تلاش می‌کند در فضاهایی که مشتریان در آمریکا و سراسر جهان قصد دارند به اینترنت دسترسی داشته باشند، به راحتی این امکان برای آن‌ها مهیا شود.
کیت Wi-Fi گوگل فناوری ویژه‌ای موسوم به Hotspot ۲. ۰ را شامل می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد پس از یک بار ورود به شبکه اینترنت بی‌سیم دسترسی داشته باشند. احتمال می‌رود این سیستم کاربران را مجبور کند که ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت گوگل شوند که این اقدام موجب می‌شود گوگل آگهی‌های تبلیغاتی خود را نیز به نمایش بگذارد.
هنوز هزینه دقیق این سرویس برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط مشخص نشده است. اما این مسئله نشان می‌دهد که گوگل قصد ورود به بازار خدمات سازمانی را دارد و در کنار آن دسترسی کاربران جهانی به خدمات اینترنتی را هم افزایش می‌دهد.
اگر این گزارش درست باشد، گوگل برنامه خود برای راه‌اندازی خدمات یاد شده را تابستان امسال به صورت رسمی ارایه می‌کند. این شرکت هنوز خبر رسمی در این زمینه منتشر نکرده است و مراکز خبری برای دریافت اطلاعات بیشتر به این شرکت مراجعه کرده‌اند.