گوگل به دنبال توسعه شیوه‌ای برای خونگیری بدون درد است

همکاران سیستم – شرکت وریلی (Verily) بازوی علمی گوگل در حال کار بر دستگاهی است که می‌توان از آن برای خون‌گیری بدون درد استفاده کرد.

در این شیوه از سوزن‌های انفجاری مغناطیسی بسیار کوچک به نام میکروسوزن استفاده می‌شود. به گزارش شبکه خبری CNBC، این سوزن‌های ریز در سطح پوست کاربر منفجر شده و پس از خون‌گیری به وسیله یک آهنربا جمع‌آوری می‌شوند.

این شیوه در آزمایش های بالینی کاربرد دارد و از آن می‌توان در راستای کمک به کسانی که خون آنها باید به طور مرتب بررسی شود، استفاده کرد. این روش را می‌توان در گجت‌هایی نظیر ساعت هوشمند به کار گرفت.

هر چند کارشناسانی که با این طرح آشنا هستند می‌گویند محصول یاد شده با عرضه و کسب مجوزهای قانونی فاصله زیادی دارد و حتی هنوز یک نام رسمی برای این پروژه تعیین نشده است.شرکت وریلی با وجود تلاش‌های بسیار، نتوانسته شرکای حیاتی برای توسعه این طرح خود بیابد.

اگر چه این کمپانی ابتکارهای مختلفی در زمینه علوم بهداشتی و پزشکی به خرج داده که از آن جمله می‌توان به نسل بعدی ربات‌های جراح، شیوه‌های نوین مدیریت دیابت و تکنیک‌های جدید برای کنترل جمعیت حشرات ناقل بیماری اشاره کرد. این شرکت همچنین یک سری پروژه‌های دانشگاهی بلند مدت موسوم به مون‌شات (moonshot) دارد که به طور معمول، انجام آنها مستلزم دریافت سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *