گوگل به الگوریتم جدیدی برای فشرده سازی داده‌ها دست پیدا کرد

همکاران سیستم- شرکت گوگل به الگوریتم جدیدی برای فشرده سازی داده‌ها دست یافته و ابراز امیدواری کرده که بتواند به کمک آن سرعت اینترنت را افزایش دهد.
به گزارش وب سایت cnet، گوگل امیدوار است بتواند به کمک الگوریتم جدیدی که در زمینه فشرده سازی داده‌ها بدان دست پیدا کرده است، سرعت اینترنت را افزایش دهد و حجم صفحات اینترنتی را نیز کاهش دهد. این الگوریتم Zopfli نام گرفته و بر اساس ادعای مهندسان گوگل می‌تواند داده‌های اینترنتی را ۸ درصد از الگوریتم Zlip فشرده‌تر کند.
این الگوریتم قرار است با فشرده سازی داده‌ها سرعت اینترنت را افزایش و حجم صفحات را کاهش دهد. الگوریتم جدیدی که شرکت گوگل به آن دست پیدا کرده است، در واقع نسخه تکامل یافته‌تر الگوریتم Deflate است که هم اکنون در نرم افزارهای فشرده سازی زیپ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گوگل اعلام کرده این الگوریتم با فناوری‌های Zip، gzip، PNG و HTTP نیز سازگار است و در صورتی که بر روی فناوری‌های همراه مورد استفاده قرار گیرد، باتری کمتری مصرف می‌کند.
گفتنی است این الگوریتم جدید توسط یک مهندس آلمانی طراحی شده است که آن را بر اساس طرح معروف به «زمان ۲۰ درصد» شرکت گوگل انجام داده است. گوگل کارکنانش را ملزم کرده است ۲۰ درصد از زمان کاری خود را صرف یک پروژه کاری ویژه کنند که این پروژه‌ها به «زمان ۲۰ درصدی» معروف شده است.