گوگل برای سازمان‌ها سیستم رمزگذاری ویژه عرضه کرد

گوگل برای سازمان‌ها سیستم رمزگذاری ویژه عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت گوگل روش جدید رمزگذاری برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل رایانه‌ای Chrome OS ارایه کرده است که سازمان‌ها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

به گزارش وبسایت Zdnet، این قابلیت جدید که Verified Access نام دارد، از رابط کاربری نرم‌افزاری (API) سرور گوگل برای گارانتی و تشخیص هویت دستگاه الکترونیکی استفاده می‌کند. در این روش معمولا دستگاه‌هایی که قرار است به شبکه خدمات سازمانی از جمله درگاه‌های VPN، صدور گواهی‌های سازمانی (CA)، یا شبکه‌های Wi-Fi سازمانی متصل شوند، می‌توانند سرویس مذکور را مورد استفاده قرار دهند.

سیستم جدید مبتنی بر ماژول Trusted Platform ارایه شده است و بر اساس آن هر دستگاه مبتنی بر سیستم عامل Chrome OS می‌تواند اصالت خود را به شبکه ثابت کند. 

«ساسوات پانیگراهی» مدیر تولید گوگل روی وبلاگ رسمی این شرکت نوشت: «این مسئله اهمیت زیادی دارد. زیرا بیشتر سازمان‌ها، به‌خصوص کسب‌ و کارهای بزرگ سیاست‌های ویژه خود را دارند و نیازمند آن هستند در سیستم داخلی خود فقط به دستگاه‌های مورد تایید و شناخته شده امکان دسترسی به شبکه و داده را فراهم کنند».

لازم به ذکر است گوگل Verified Access را برای سال‌های طولانی در سیستم داخلی خود مورد استفاده قرار می‌داد. هم‌اکنون به منظور استفاده گسترده از آن روی دستگاه‌های مبتنی بر Chrome، می‌بایست افزونه مربوط به آن نصب شود.