گوگل با خرید شرکت ویروس توتال قابلیت‌های امنیتی جدیدی به محصولات خود می‌افزاید

همکاران سیستم- گوگل از خرید شرکت ویروس توتال (VirusTotal)، یکی از عرضه کنندگان خدمات امنیتی آنلاین خبر داده است. انتظار می‌رود گوگل با خرید این شرکت راهکارهای امنیتی خود را ارتقا دهد و قابلیت‌های امنیتی جدیدی به محصولات خود بیفزاید.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت ویروس توتال که به عرضه رایگان خدمات امنیتی شهرت دارد، فایل‌ها و آدرس وب سایت‌های اینترنتی مشکوک را به صورت آنلاین اسکن می‌کند و به محض یافتن تروجان، ویروس و یا بدافزار‌ها آن‌ها را از بین می‌برد. رئیس ویروس توتال روز جمعه در وبلاگش نوشته بود این ادغام به دو دلیل خبر خوبی برای کاربران و خبر بدی برای تولید کنندگان بدافزار‌ها است؛ یکی بدین دلیل که این ادغام باعث افزایش کیفیت و سرعت ابزار کاووش بدافزار‌ها می‌شود و دیگر اینکه زیرساخت‌های گوگل باعث می‌شود ابزارهای ما همیشه و هر وقت بدان احتیاج داشتید، در اختیار شما باشد.
براساس این گزارش، شرکت ویروس توتال پس از این همچنان به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد و همکاری‌اش با دیگر شرکت‌های عرضه کننده آنتی ویروس و کار‌شناسان امنیتی را قطع نخواهد کرد. هنوز مشخص نیست این معامله چه تاثیری بر محصولات و خدمات عرضه شده از سوی گوگل خواهد داشت، اما احتمال می‌رود غول جستجوگر دنیا راهکارهای امنیتی ویروس توتال را با خدمات گوگل اپ (Google Aps) خود یکپارچه کند تا مانع از انتشار فایل‌های آلوده از طریق محصولاتی مثل جی میل شود.
هنوز درباره قیمت این معامله و دیگر شرایط مندرج در آن جزئیات بیشتری منتشر نشده است.
گفتنی است هم اکنون کاربران اینترنت با استفاده از ابزار آنلاین این شرکت می‌توانند فایل‌های ذخیره شده بر روی رایانه‌های شخصیشان را اسکن کنند. در حال حاضر این ابزار فقط فایل‌هایی را پشتیبانی می‌کند که اندازه آن‌ها از ۳۲ مگابایت تجاوز نکند.