گوگل از پهباد برای توزیع کالا استفاده می‌کند

گوگل از پهباد برای توزیع کالا استفاده می‌کند

همکاران سیستم- شرکت گوگل در حال طراحی و ساخت یک هواپیمای بدون سرنشین است و قصد دارد از آن برای ارسال کالا به مشتریان استفاده کند.

بر اساس گزارش خبرگزای رویترز، شرکت گوگل اعلام کرده است در حال طراحی و توسعه یک پهباد یا هواپیمای بدون سرنشین است و قصد دارد از آن برای توزیع و ارسال کالاهای مختلف به مشتریان استفاده کند. ظاهراً قرار است این پهباد کالاهای مختلف از آب‌نبات گرفته تا داروهای پزشکی را به دست متقاضیان برساند.

گوگل اعلام کرده است ساخت این پهباد بر مبنای طرح معروف به «طرح بال» (Project Wing) انجام می‌شود. این طرح که اتمام آن چند سالی به طول می‌انجامد زمینه را برای عرضه خدماتی فراهم خواهد کرد که در آن از ابزارهای پرنده‌ای مثل هواپیماهای بدون سرنشین برای توزیع و تحویل کالاها استفاده می‌شود.

تلاش گوگل در این حوزه حکایت از این دارد که این غول جستجوگر قصد دارد دامنه بلندپروازی خود را از صفحات اینترنت فراتر برد. این شرکت هم‌اکنون در حوزه‌های دیگری مثل ساخت خودورهای خودران یا بدون سرنشین و بالن‌هایی که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند، نیز مشغول فعالیت است.

شرکت آمازون، یکی از رقبای اصلی گوگل که جایگاه مسلطی در حوزه تجارت الکترونیک دارد نیز چندی پیش اعلام کرد قصد دارد از هواپیماهای بدون سرنشین برای توزیع کالا استفاده کند. آمازون طرح خود در این حوزه را Prime Air نامیده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *