گوگل از «رایانش ابری» بیش از «تبلیغات» درآمد کسب می‌کند

گوگل از «رایانش ابری» بیش از «تبلیغات» درآمد کسب می‌کند

همکاران سیستم – تحلیلگران معتقدند گوگل از هنگامی که زیرمجموعه شرکت آلفابت (Alphabet) قرار گرفته است، بیش از پیش این توانایی را یافته که در بخش رایانش ابری نقش آفرینی کرده و خود را به یک شرکت پیشرو و تاثیرگذار در این عرصه تبدیل نماید.
به گزارش وال استریت ژورنال، پس از آن که گوگل اعلام کرد دایان گرین (Diane Greene) مدیر شرکت Vmware را برای مدیریت تجارت رایانش ابری خود استخدام کرده است، ارزش سهام غول جستجو بیش از ۲ درصد ارتقاء یافت و به رقم ۷۷۵ دلار و ۷۰ سنت رسید. «دایان گرین» مدیریت بخش‌های ابری گوگل شامل Google for Work،  Cloud Platform و  Google Apps را به دست می‌گیرد.
اورس هولزل (Urs Holzle) معاون ارشد سابق زیرساخت‌های فنی گوگل که قرار است در سمت مدیر بخش Google Cloud Platform باقی بماند، پیش‌بینی کرده که تا سال ۲۰۲۰ درآمد سرویس‌های ابری گوگل، از درآمد تبلیغاتی این شرکت پیشی خواهد گرفت.
راب سندرسون (Rob Sanderson) تحلیلگر شرکت MKM Partners، گوگل را یکی از فعالان قدرتمند عرصه رایانش ابری به شمار آورده و بر این باور است که گوگل می‌تواند با شرکت‌های فناوری که در این حوزه حرف‌هایی برای گفتن دارند، به خوبی رقابت و مبارزه کند.
از جمله شرکت‌های مطرح در بخش سرویس‌های رایانش ابری می‌توان به آمازون، اوراکل و مایکروسافت اشاره کرد.
البته ناگفته نماند که هر چند برخی سرویس‌های ابری گوگل همانند درایو (Drive) توانسته کاربران زیادی جذب کند ولی گوگل برای به دست آوردن سهم بزرگی از بازار گسترده این نوع خدمات و تبدیل شدن به یک چهره شاخص در حوزه ابر، با چالش‌های بزرگ و متعددی روبرو است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *