گوشی‌های Lumia صاحب ویندوز ۱۰ می‌شوند

گوشی‌های Lumia صاحب ویندوز ۱۰ می‌شوند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت تایید کرد که تمام صاحبان دستگاه‌های موبایلی Lumia مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون ۸ ابزار به‌روزرسان ویژه برای ویندوز ۱۰ را در اختیار می‌گیرند.
به گزارش وبسایت theinquirer این تاییدیه در صفحه ویژه مایکروسافت روی شبکه اجتماعی توئیتر منتشر و طی آن اعلام شد: «به‌روزرسانی به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ برای تمام کاربرانی که صاحب دستگاه‌های Lumia مبتنی  بر سیستم‌عامل ویندوز فون ۸ هستند، عرضه خواهد شد. ما در آینده نزدیک مدل‌های جدید ویندوز ۱۰ را عرضه خواهیم کرد».
به نظر می‌رسد که مایکروسافت از اشتباهات قبلی خود نکات فراوانی را آموخته است. زیرا در سال ۲۰۱۲ میلادی به تمام صاحبان دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون ۷ اعلام شد که هیچ گونه ابزار به‌روز رسانِ ویندوز فون ۸ برای آن‌ها ارسال نمی‌شود.
اما این توئیت جدید تایید می‌کند که مایکروسافت قصد دارد برند ویندوز فون را کنار بگذارد و نسخه به‌روز شده این ویندوز فون ۸ را با نام ویندوز ۱۰ عرضه کند و به عبارت دیگر کلمه «فون» از آن حذف شود.
این مسئله چندان هم عجیب به نظر نمی‌رسد. زیرا “ساتیا نادلا”(Satya Nadella) مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرد که این شرکت قصد دارد برای نسخه بعدی ویندوز سه ویرایش مجزا از این سیستم‌عامل را در قالب یک سیستم‌عامل یکپارچه برای اندازه‌های مختلف نمایشگرها عرضه کند.
هنوز به درستی مشخص نشده است که ویندوز ۱۰ چه زمانی عرضه خواهد شد. اما مایکروسافت پیش‌تر اعلام کرده بود که قصد دارد این نسخه از سیستم‌عامل خود را اوایل سال ۲۰۱۵ عرضه کند.