گوشی‌های بلک‌بری به ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری مجهز می‌شوند

گوشی‌های بلک‌بری به ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری مجهز می‌شوند

همکاران سیستم- شرکت کانادایی Research in Motion از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان اعلام کرد که شرکت نرم‌افزاری ایرلندی NewBay را که در زمینه تولید ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری فعالیت می‌کند، خریداری کرده است.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی RIM، این شرکت برای خرید شرکت نرم‌افزاری یاد شده ۱۰۰ میلیون دلار پرداخت کرده است. شرکت NewBay در زمینه تولید و توسعه نرم‌افزارهای سازمانی روی گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند و امکان تولید و به‌اشتراک گذاشتن محتوای دیجیتالی از جمله تصاویر و فایل‌های ویدیویی و همچنین به‌روزرسانی شبکه‌های اجتماعی را به کاربران می‌دهد.

این شرکت که گوشی‌های هوشمند محبوب Blackberry را تولید می‌کند، همچنان قصد دارد شرکت NewBay با مرکزیت آن در شهر دوبلین اداره کند. بر این اساس این نخستین شعبه شرکت RIM در کشور ایرلند محسوب می‌شود.

 «مایک آبرامسکی» یکی از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی RBC Capital Markets توضیح داد که RIM به واسطه ابزار‌ها و خدمات شرکت NewBay که تمامی آن‌ها مبتنی بر اینترنت ارایه می‌شوند می‌تواند نسل جدید ابزارهای مبتنی بر اینترنت را در اختیار مشتران خود بگذارد.

او در این باره توضیح داد: «شرکت RIM بعد از رقبای خود وارد این بازار شده است. در حال حاضر شرکت سرویس iCloud اپل، Cloud Drive شرکت آمازون و خدمات اینترنتی مختلف و متنوع گوگل در اختیار کاربران موبایلی قرار می‌گیرد و RIM با اندکی تاخیر تصمیم گرفته است وارد این بازار شود».

ameinfo