گشت و گذار آسان در دنیای اینترنت اشیاء با IoT Grove Kit مایکروسافت

همکاران سیستم – مایکروسافت با ارائه یک بسته نرم‌افزاری جدید به نام IoT Grove Kit، قصد دارد فعالیت در حوزه اینترنت اشیاء را برای توسعه‌دهندگان و کاربران تسهیل کند. 

وب‌سایت MSPoweruser.com که اخبار و رویدادهای مایکروسافت را پوشش می‌دهد، در گزارشی مدعی شد کیت جدید Microsoft IoT Grove Kit یک راهکار آسان برای ورود و فعالیت در حوزه اینترنت اشیاء (IoT) برای سازندگان، توسعه‌دهندگان و کاربران است.

این سایت همچنین کیت مزبور را یک پلتفرم پروتوتایپ برای شرکت‌های نوپای IoT به شمار آورده است. اغلب توسعه‌دهندگان بر این باورند که ساخت یک پروژه IoT در (Raspberry Pi) اصولاً کار آسانی نیست چرا که مستلزم اتصالات سخت‌افزاری متعدد و نیز برنامه‌نویسی‌های پیچیده نرم‌افزاری است. 

مایکروسافت کوشیده است با عرضه IoT Grove Kit این مشکل را تا حدودی برطرف نماید. یادآور می‌شود رزبری پای یک رایانه تک برد (Single Board) است که برای آموزش علوم رایانه به کودکان طراحی شده است. 

از جمله محتویات کیت مزبور می‌توان به سنسور نور، سنسور صدا، کابل میکرو یواس‌بی، یک نمایشگر پنج اینچ HDMI، یک ال‌سی‌دی RGB با نور پس‌زمینه و GrovePi+ اشاره کرد. 

وب‌سایت MSPoweruser.com با اشاره به این که GrovePi+ موجود در کیت، کاملاً با مدل‌های B/B+/A+/۲/۳ رزبری پای سازگاری دارد، گفته با GrovePi+ شکاف بین رزبری پای و سیستم Grove عملاً از میان رفته است. 

اکنون کاربران می‌توانند به سادگی و از طریق رابط Grove در GrovePi+، تا پانزده ماژول Grove را به رزبری پای خود متصل نموده و سپس به گشت و گذار در دنیای IoT بپردازند.