گسترش خدمات پردازش ابری میلیون‌ها فرصت شغلی می‌آفریند

گسترش خدمات پردازش ابری میلیون‌ها فرصت شغلی می‌آفریند

همکاران سیستم- مطالعه جدیدی که توسط شرکت آی دی سی صورت گرفته نشان می‌دهد گسترش خدمات پردازش ابری باعث ایجاد میلیون‌ها فرصت شغلی در چند سال آینده خواهد شد. آی دی سی پیش بینی کرده است تا سال ۲۰۱۵ این فرصت‌های شغلی به ۸٫۸ میلیون و چند سال بعد از آن به ۱۳٫۸ میلیون خواهد رسید.

به نوشته eweek شرکت آی دی سی که این مطالعه را به سفارش شرکت مایکروسافت انجام داده نتیجه گرفته است که فقط در سال گذشته، خدمات پردازش ابری به سازمان‌های فعال در دنیای آی تی، اعم از کوچک و بزرگ، کمک کرده است بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرده و ۱٫۵ میلیون فرصت شغلی ایجاد کنند.

آی دی سی در گزارش خود مولفه‌هایی همچون هزینه‌هایی را که صنایع مختلف صرف تامین خدمات آی تی کرده اند، اندازه کسب و کارها، شرایط قانونی و زیرساخت‌های فنی شهرها و کشورهای مختلف را بررسی کرده است و به این نتیجه رسیده است که نوآوری در خدمات آی تی به افزایش درآمد و در نتیجه افزایش فرصت های شغلی خواهد انجامید.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۱ صنایع بیمه و حمل و نقل بیش از دیگر صنایع از خدمات پردازش ابری استفاده کرده اند. صنایعی مثل بانکداری و مخابرات نیز تا سال ۲۰۱۵ خواهند توانست به مدد فناوری پردازش ابری بیش از یک میلیون شغل ایجاد کنند.

در گزاش آی دی سی آمده است: فناوری پردازش ابری باعث می شود کسب و کارهای مختلف فارغ از محدودیت های الگوی سنتی «مشتری/سرور» که در آن حل مشکلات مستلزم استفاده از راهکارهای تکنولوژیکی و سخت افزاری است، به فعالیت خود ادامه دهند. در دنیای پردازش ابری بازارهای نوظهور، شهرها و کسب و کارهای کوچک می توانند همانند کسب و کارهای بزرگ و کشورهای توسعه یافته از مزایای این خدمات به طور یکسان بهره گیرند.

اگر پیش بینی شرکت های آی دی سی در مورد آینده خدمات پردازش ابری تحقق یابد، شرکت هایی مثل مایکروسافت که برای کسب‌ وکارهای مختلف راهکارهای پردازش ابری ارائه می کنند، سود زیادی خواهند کرد. مایکروسافت هم اکنون در زمینه فناوری های پردازش ابری خدمات و محصولات زیادی همچون پلت‌فرم ویندوز آزور و آفیس ۳۶۵ را عرضه می‌کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *