گسترش تکنیک‌های بازاریابی مدرن در بین کسب و کارهای کوچک

گسترش تکنیک‌های بازاریابی مدرن در بین کسب و کارهای کوچک

همکاران سیستم- نتایج مطالعه شرکت ای تی اند تی (AT&T) نشان می‌دهد استفاده از تکنیک‌های بازاریابی آنلاین مدرن اعم از آنلاین و آفلاین در بین کسب و کارهای کوچک در حال گسترش است.

به گزارش وب سایت eweek مطالعه شرکت ای تی اند تی نشان می‌دهد که بیش از 60 درصد از کسب وکارهای مورد مطالعه تصمیم گرفته‌اند بودجه بازاریابی خود در سال جاری میلادی را افزایش دهند. شرکت ای تی اند تی در این مطالعه نظر گردانندگان بیش از 1200 کسب و کار کمتر از صد نیروی کار جویا شده و دریافته است که از این تعداد حدود 79 درصد از شیوه بازاریابی مستقیم استفاده می کنند، 63 درصد در فعالیت‌های بازاریابی بر وب سایت شرکت خود اتکا می‌کنند و 39 درصد نیز از کانال‌هایی از قبیل شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد استفاده از تکنیک‌های بازاریابی مدرن به خاطر سهولت استفاده و قابلیت استفاده همگانی در چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

بنا بر این گزارش کسب و کارهایی که در حوزه آموزشی و غیرانتفاعی مشغول فعالیت هستند، در امور بازاریابی خود بیش از سایر کسب و کارها از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. این مطالعه نشان داده است که سه چهارم کسب و کارهای مورد بررسی دارای وب سایت‌های مستقلی هستند. یک سوم این کسب و کارها یک وب سایت ویژه فناوری‌های همراه مثل رایانه‌های لوحی و موبایل دارند و در فعالیت‌های بازاریابی خود از آن استفاده می‌کنند.

مطالعه شرکت ای تی اند تی نشان می‌دهد حضور کسب و کارهای کوچک در شبکه اجتماعی فیس بوک از 41 درصد در سال 2010 به 44 درصد در سال 2011 افزایش یافته است و حضور این کسب وکارها در شبکه اجتماعی توئیتر از 19 به 18 درصد کاهش یافته است. لینکدین نیز از جمله شبکه های اجتماعی است که حضور کسب و کارهای کوچک در آن افزایش یافته است. حضور این کسب و کارها در شبکه لینکدین از 25 درصد در سال 2011 به 31 درصد در سال گذشته میلادی افزایش یافته است.

براساس این مطالعه کسب و کارهایی که گردانندگان آن مرد هستند در بازاریابی اتکای بیشتری به وب سایت شرکت خود دارند. نسبت این افراد در میان مردان 65 درصد و در میان زنان 58 درصد است. اما در زمینه استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی این نسبت برعکس است.