گزارش بلومبرگ از مایکروسافت: استایا نادلّا مدیر عامل می‌‏شود؛ بیل گیتس از ریاست هیئت مدیره عزل می‌‏شود

گزارش بلومبرگ از مایکروسافت: استایا نادلّا مدیر عامل می‌‏شود؛ بیل گیتس از ریاست هیئت مدیره عزل می‌‏شود

همکاران سیستم- برخی منابع خبری گزارش کرده‌اند مایکروسافت قصد دارد استایا نادلّا، یکی از مدیران بخش فناوری‌های پردازش ابری خود را به جانشنی استیو بالمر برگزیند.
به گزارش وب‏ سایت pcworld به نقل از بلومبرگ، هیئت مدیره مایکروسافت قصد دارد نادلّا را به مدیر عاملی این شرکت منصوب کند. نادلّا هم ‏اکنون از مدیران بخش فناوری‌های پردازش ابری و گروه کسب و کارهای مایکروسافت است. گزارش بلومبرگ همچنین حاکی از این است که مایکروسافت قصد دارد بیل گیتس را نیز از ریاست هیئت مدیره خود عزل کند و کس دیگری را به جای او بنشاند.
بر اساس این گزارش، نادلّا یک هندی‏ تبار ۴۴ ساله است که در رشته الکترونیک و علوم رایانه از دانشگاه ویسکانسن میلواکی موفق به اخذ مدرک مهندسی شده است. وی در دانشگاه شیکاگو نیز مدیریت بازرگانی خوانده است. وی از ۱۹۹۲ تاکنون در شرکت مایکروسافت مشغول به کار است و در راه ‏اندازی سرور بیزتاک (BizTalk) و محصولات آفیس اسمال بیزینس (Office Small Business) مایکروسافت نقش مهمی داشته است. وی بخش زیادی از شهرتش را مدیون برخی از ابتکارات آنلاینی است که برای مایکروسافت طراحی کرده است. تبدیل جستجوی زنده ویندوز (Windows Live) به بینگ از جمله این ابتکارات است.
نادلّا برخلاف رقبای دیگری مثل تونی بیتز که اسکایپ را مدیریت می‌‏کرده است یا الان مولای که سکان مدیریت شرکت فورد را در دست داشته است، تاکنون به عنوان یک مدیر عامل تجربه چندانی کسب نکرده است.