گزارش آی‏‌دی‏‌سی از بازار سیستم‏‌ها و پلت‏فرم‌‏های یکپارچه در سال ۲۰۱۳

گزارش آی‏‌دی‏‌سی از بازار سیستم‏‌ها و پلت‏فرم‌‏های یکپارچه در سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی داده‏‌های بین‏‌المللی (آی دی سی) نشان می‌‏دهد درآمد عرضه‌‏کنندگان پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‌‏های یکپارچه‌‏شده در سال ۲۰۱۳ با رشدی ۶. ۴۵ درصدی به ۶. ۷ میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش آی دی سی، بازار پلت‏فرم‏‌ها و زیرساخت‌‏های یکپارچه‏‌شده در سال ۲۰۱۳ با رشدی ۶. ۴۵ درصدی به ۶. ۷ میلیارد دلار رسیده است. محصولات عرضه‌‏شده در این حوزه در سال ۲۰۱۳ توانسته است ۴. ۲ اگزابایت بر ظرفیت ذخیره داده‏‌ها در جهان بیفزاید که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۲ حدود ۶. ۷۸ درصد افزایش داشته است.
آی دی سی زیرساخت‏‌ها و پلت‏فرم‏‌های یکپارچه‏‌شده را عبارت از سیستم‌‏های از قبل یکپارچه‏‌شده‏‌ای می‌‏داند که سخت‏‌افزار سرور‌ها، سیستم‏‌های ذخیره‌‏سازی دیسکی، تجهیزات شبکه‌‏ای و نرم‏‌افزارهای مدیریت سیستم‏‌ها و عناصر بنیادین را شامل می‌‏شوند. تحلیل‏گران این شرکت بازار این محصولات را به دو بخش پلت‏فرم‌‏های یکپارچه‌‏شده و زیرساخت‌‏های یکپارچه‏‌شده تقسیم کرده‌‏اند. پلت‏فرم‏‌های یکپارچه‏‌شده‌‌ همان سیستم‌‏های نرم‌‏افزاری یکپارچه‏‌ای هستند که عملیاتی مثل توسعه اپلیکیشن‏‌ها، راه‌‏اندازی پایگاه‏‌های داده، تست کردن آن‌ها و یکپارچه‏‌سازی ابزارهای مختلف را امکان‌‏پذیر می‌‏کنند. زیرساخت‏‌های یکپارچه‌‏شده نیز سیستم‌‏هایی هستند که برای عملیات کلی‏‌تر و زیرساختاری‏‌تری طراحی می‌‏شوند و نه برای انجام عملیات خاص و ویژه.
بر اساس این گزارش، بازار پلت‏فرم‏‌های یکپارچه‏‌شده در سال ۲۰۱۳ درآمدی ۶. ۳ میلیارد دلاری را نصیب عرضه‏‌کنندگان کرده است که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن ۲. ۱۲ درصد رشد داشته است. شرکت اوراکل با درآمد ۴. ۱ میلیارد دلاری که از این بازار داشته است، به بزرگ‌ترین عرضه‏‌کننده این محصولات در جهان تبدیل شده است و توانسته ۱. ۳۹ درصد از این بازار را از آن خود کند. شرکت‌‏های آی بی‌ ام و اچ پی نیز که به ترتیب از این بازار سهمی ۱۵ درصدی و ۱. ۱ درصدی دارند، در رده‌‏های بعدی قرار گرفته‌‏اند. این سه شرکت در مجموع توانسته‏‌اند بیش از ۵۵ درصد از درآمد بازار پلت‏فرم‏‌های یکپارچه را از آن خود کنند.
فروش زیرساخت‌‏های یکپارچه‌‏شده نیز در سال ۲۰۱۳ رشدی ۷. ۹۸ درصدی داشته است و در مجموع به ۴ میلیارد دلار رسیده است. در این بخش از بازار جایگاه بر‌تر از آن شرکت وی سی‌ ای (VCE) شده است که با درآمد ۳. ۹۷۹ میلیون دلاری خود ۶. ۲۴ درصد از کل درآمدهای این بخش از بازار را از آن خود کرده است. ۴. ۲۲ درصد از درآمدهای این بخش نیز از فروش محصولات مشترک سیسکو و نت‏اپ به دست آمده است. محصولات مشترک ای‌ ام سی و سیسکو نیز ۸. ۱۸ درصد از کل این درآمد‌ها را نصیب این دو شرکت کرده است. این چهار شرکت در مجموع بیش از ۶۵ درصد از درآمدهای این بخش از بازار را از آن خود کرده‌‏اند و ۲. ۳۴ درصد را نیز برای دیگر عرضه‌‏کنندگان باقی گذاشته‌‏اند.