گام‌های جدید گوگل برای ورود صنعت سلامت به فضای رایانش ابری

همکاران سیستم- شرکت گوگل روز گذشته از آغاز طرحی برای ورود گسترده صنعت بهداشت و درمان به فضای رایانش ابری خبر داد و از جمله گام‌های جدید آن در این عرصه پلتفرم Cloud Healthcare API، محصولات بیشتر سازگار با HIPAA و همکاری‌های بیشتر در این زمینه بود.
به گزارش وب‌سایت zdnet، فناوری‌هایی مانند فضای رایانش ابری، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا طی سال‌های اخیر تاثیرات قابل ملاحظه بر صنعت بهداشت و درمان برجا گذاشتند. این صنعت هم‌اکنون بیش از یک‌ششم اقتصاد آمریکا را در دست دارد و به همین خاطر از اهمیت بالایی برخوردار است.
به گفته «گرِگ مور» مدیر مرکز خدمات درمانی سرویس Cloud گوگل گفت هدف این شرکت از تاکید بیشتر بر صنعت بهداشت و درمان بازتاب گسترده‌تر در این زمینه است تا اطلاعات جهان در عرصه سلامت کاربردی‌تر شوند و امکان دسترسی به آنها از هر نقطه فراهم شود.

با این هدف، شرکت گوگل به تازگی سرویس Cloud Healthcare API را راه‌اندازی کرده است تا سازمان‌های فعال در عرصه سلامت بتوانند طیف گسترده‌ای از داده‌ها را مدیریت کنند و از آنها برای تحلیل دقیق و سیستم‌های یادگیری ماشینی استفاده کنند. شرکت گوگل تصمیم دارد این پلتفرم را سال آینده به صورت گسترده‌تر در اختیار عموم سازمان‌های درمانی قرار دهد.
شرکت گوگل همچنین محصولات مرتبط با HIPAA را هم گسترش می‌دهد. سیستم HIPAA در اصل قانون قابلیت انتقال و مسئولیت بیمه سلامت در آمریکا است که غول اینترنتی جهان متناسب با آن سیستم های Google App Engine و Cloud Machine Learning Engine را راه‌اندازی کرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *