گامی امیدوارکننده در راستای تدوین استانداردهای IoT

گامی امیدوارکننده در راستای تدوین استانداردهای IoT

همکاران سیستم– کارشناسان و صاحبنظران فناوری قرار است این هفته در سنگاپور گرد هم جمع شوند تا درباره توسعه استانداردهای جهانی اینترنت اشیاء (IoT) و اپلیکیشن‌های آن با یکدیگر بحث و تبادل نظر کنند.
به گزارش وب‌سایت Enterprise Innovation، در نشست گروه مطالعاتی ITU-IT، ۱۵۰ نفر از ۱۴ کشور عضو ITU و ۳۶ سازمان مشارکت خواهند داشت. ITU-IT بخش استانداردسازی اتحادیه بین‌المللی مخابرات وابسته به سازمان ملل متحد است. نخستین جلسه از این دست، سال گذشته در ژنو سوئیس برگزار شد.
در حال حاضر هیچ نوع استاندارد جهانی برای اینترنت اشیاء وضع نشده و بسیاری از کشورها برای رفع نیازهای‌شان به تدوین استانداردهای خاص خود روی آورده‌اند. سنگاپور امید دارد با این اقدام، به یک کشور پیشرو در حوزه تعیین استاندارهای لازم برای فناوری IoT تبدیل شود.
اینترنت اشیاء سنگ‌بنای بسیاری از طرح‌های ملی هوشمند در سنگاپور از جمله خانه‌های هوشمند، وسایل نقلیه خودران و حتی گجت‌های پوشیدنی مراقبت از سلامت این کشور به شمار می‌رود.
با توجه به گستردگی این موضوع، پیاده‌سازی و اجرای آن خواه ناخواه با مشکلات عدیده‌ای همراه می‌شود و از همین جا ضرورت تدوین استانداردهای مرجع و بین‌الملل برای مقابله با چالش‌های احتمالی به خوبی احساس می‌شود.
چندی پیش سیسکو پیش‌بینی کرده بود در سال ۲۰۲۰ تعداد ۵۰ میلیارد دیوایس به اینترنت اشیاء متصل خواهد شد.