گارتنر: شرکت سیلزفورس در بازار نرم‏‌افزارهای اتوماسیون «پیشرو» است

گارتنر: شرکت سیلزفورس در بازار نرم‏‌افزارهای اتوماسیون «پیشرو» است

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر اعلام کرده است شرکت سیلزفورس همچنان در بازار نرم‌‏افزارهای اتوماسیون پیشرو است.
به گزارش وب‏‌سایت marketwatch، گارتنر نتایج بررسی‌‏های خود را درباره وضعیت بازار نرم‏‌افزار‌ها و راهکارهای اتوماسیون در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده است. گارتنر این نتایج را در قالب یکی از الگوهای ابداعی خود که به مربع جادویی (MQ) مشهور است، منتشر کرده است. این بررسی‏‌ها نشان می‌‏دهد شرکت سیلزفورس در این بازار برای هفتمین سال متوالی همچنان جز گروه پیشرو‌ها است.
مربع جادویی یک الگوی پژوهشی ویژه است که گارتنر به کمک آن بازار و جریان‏‌های حاکم بر آن را تحلیل می‌‏کند. در این روش شرکت‏‌های عرضه کننده محصولات و خدمات صنعت آی تی با استفاده از دو معیار رتبه‏‌بندی می‌‏شوند: یک بینش‏‌ها و برنامه‏‌هایی که برای آینده دارند و دیگری توانایی عمل به آن‌ها. ابزار مربع جادویی با استفاده از سنجه‌های مختلفی که برای هر معیار وجود دارد، عرضه‏‌کنندگان محصولات و خدمات مختلف را رتبه‌‏بندی می‌کند. مربع جادویی خود به چهار خانه مجزا تقسیم شده است و گارتنر شرکت‌های مختلف را بر اساس امتیازی که در زمینه این دو معیار کسب کرده‏‌اند در یکی از چهار خانه مربع جادویی قرار می‌دهد. این چهار خانه عبارتند از: پیشرو‌ها، رقابت‏‌جویان، رؤیابین‏‌ها و ریزنقش‏‌ها.
شرکت گارتنر که این بار با مربع جادویی خود به سراغ بازار نرم‌‏افزار‌ها و راهکارهای اتوماسیون رفته، اعلام کرده است شرکت سیلزفورس همچنان از جمله بازیگران پیشرو در این بازار است. در مربع جادویی عنوان «پیشرو» به شرکت‌‏هایی تعلق می‌‏گیرد که هم بینش و برنامه کامل‏‌تری برای آینده دارند و هم از توانمندی زیادی برای عمل به برنامه و بینش خود برخوردارند.
شرکت سیلزفورس در بازار محصولات اتوماسیون صاحب راهکار مشهوری به نام سیلز کلود (Sales Cloud) است. گارتنر در گزارش خود درباره راهکارهای اتوماسیون این شرکت گفته است: راهکارهای اتوماسیون سیلزفورس از قابلیت‏‌هایی همچون پشتیبانی از فرایند خودکار فعالیت‏‌های مربوط به فروش، فرایند‌ها و مسئولیت‏‌های مدیریتی متخصصان فروش در سازمان‏‌های مختلف، مدیریت فرصت‏‌ها، حساب‏‌ها و تماس‏‌ها برخوردار است.
گارتنر پیش از این شرکت سیلزفورس را در بخش‏‌های مختلف بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری جزء پیشرو‌ها دانسته بود. نشریه فورچون نیز چندی پیش شرکت سیلزفورس را شایسته دریافت عنوان تحسین‏‌شده‏‌ترین شرکت در صنعت نرم‌‏افزارهای رایانه‏‌ای دانسته بود.