گارتنر: رایانه رومیزی محبوب‌ترین ابزار دیجیتال در سازمان‌هاست

گارتنر: رایانه رومیزی محبوب‌ترین ابزار دیجیتال در سازمان‌هاست

همکاران سیستم – گارتنر در تحقیقات اخیر خود، ضمن بررسی چند و چون استفاده از ابزارهای دیجیتالی در محیط‌های کاری، نظرات کارمندان را در این خصوص جویا شده است.

به گزارش وب‌سایت Stamford Advocate، حدود ۸۰ درصد کارمندان از یک یا چند دستگاه سازمانی همچون رایانه رومیزی، تلفن هوشمند و تبلت در اداره استفاده می‌کنند.

 

رایانه‌های رومیزی یا همان PCها هنوز محبوب‌ترین ابزار در سازمان‌ها به شمار می‌روند و بیش از ۵۰ درصد کارمندان، PCهای سازمانی دریافت داشته‌اند. 

این در حالی است که فقط به ۲۳ درصد پرسنل اداری، اسمارت‌فون‌های سازمانی تحویل می‌شود.

میکاکو کیتاگاوا (Mikako Kitagawa) تحلیلگر ارشد گارتنر می‌گوید نرخ پایین استفاده از ابزار همراه سازمانی به این واقعیت اشاره دارد که بسیاری از کارمندان، ترجیح می‌دهند در محل کار از ابزار همراه شخصی خودشان استفاده کنند. 

در واقع بیش از نیمی از کارمندانی که تلفن‌های همراه هوشمند دارند، در محل کار از این ابزار استفاده می‌کنند.

گارتنر با اشاره به این که اسمارت‌فون‌ها و فبلت‌ها پرطرفدارترین ابزار شخصی هستند و ۳۹ درصد کارمندان آنها را به کار می‌گیرند، می‌گوید فقط ۱۰ درصد افراد از اسمارت‌فون‌ها و فبلت‌های شرکتی و ۲۱ درصد از تبلت‌های شرکتی یا شخصی استفاده می‌نمایند. 

کارشناس گارتنر می‌گوید باعث تعجب است که در عصر تحرک پذیری (Mobility)، استفاده از تبلت‌ها و اسمارت‌فون‌های شرکتی به اندازه استفاده از رایانه‌های رومیزی رایج نیست. 

این گزارش مدعی است ۳۶ درصد از کارمندان، لپ‌تاپ‌های تبدیل‌پذیر یا هیبریدی (Convertible) از سازمان خود دریافت کرده‌اند. 

گارتنر بر این باور است که استفاده از این نوع لپ‌تاپ‌ها به عنوان ابزار سازمانی، آهنگ کندی دارد ولی این روند آرام آرام در حال افزایش است.

یافته‌های این پژوهش، بر اساس نظرسنجی گارتنر از ۹۶۰۰ کاربر در آمریکا، انگلیس و استرالیا به دست آمده است.