گارتنر: در سال آینده بودجه فناوری اطلاعات در جهان افزایش می‌یابد

همکاران سیستم – طبق پیش‌بینی گارتنر، در سال آینده بودجه اختصاص یافته به حوزه فناوری اطلاعات در کشورهای منطقه EMEA شامل اروپا، خاورمیانه و آفریقا به 973 میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

این رقم نسبت به 954 میلیارد دلار سال 2018، دو درصد رشد نشان می‌دهد.

رشد مزبور در حالی اتفاق می‌افتد که تقاضا برای خرید رایانه‌های شخصی، تبلت‌ها و دستگاه‌های همراه احتمالاً با کاهش روبرو خواهد بود.

به گزارش وب‌سایت ZDNet، این موضوع در همایش سالانه گارتنر موسوم به Symposium/Itxpo که 4 تا 8 نوامبر (13 تا 17 آبان 1397) در بارسلون اسپانیا برگزار شد، مطرح گردید.

بر اساس تخمین گارتنر، در کشورهای اروپای غربی نیز از تقاضا برای خرید دستگاه‌های همراه کاسته خواهد شد و از رقم 4.7 کنونی به منفی 1.1 در سال آینده می‌رسد.

در انگلیس هم سال آینده هزینه‌های مربوط به فناوری اطلاعات به 204 میلیارد دلار خواهد رسید که در صورت تحقق، نسبت به سال قبل از آن 1.9 درصد کاهش نشان می‌دهد.

عواملی همچون کاهش ارزش دلار در برابر یورو و  عدم اطمینان نسبت به برگزیت، بر این موضوع تاثیرگذار است.

انتظار می‌رود در منطقه EMEA بیشترین رشد بودجه‌ریزی فناوری اطلاعات متعلق به اسرائیل و عربستان سعودی باشد، به ترتیب با 5.3 و 4.2 درصد رشد.

گارتنر همچنین از رشد چشمگیر سرویس‌های مخابراتی و ابری در سال آینده خبر داده و گفته هزینه کاربران نهایی در حوزه خدمات ابر عمومی با 15 درصد افزایش، در مجموع به 38.5 میلیارد دلار می‌رسد.

این موسسه تحقیقاتی چندی پیش مدعی شده بود سال آینده، بودجه کلی فناوری اطلاعات در سطح جهانی بالغ بر 3.2 درصد رشد خواهد داشت و به رقم 3.8 میلیارد دلار می‌رسد، که بخش عمده این جهش مدیون نرم‌افزارهای سازمانی، ابر و پروژه‌های تحول دیجیتال است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *