ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

گارتنر ابزار پژوهشی جدیدی در حوزه بازاریابی دیجیتال معرفی کرد

گارتنر ابزار پژوهشی جدیدی در حوزه بازاریابی دیجیتال معرفی کرد

همکاران سیستم- شرکت گارتنر ابزار پژوهشی جدیدی با نام «نقشه گذرگاه‏های بازاریابی دیجیتال» را عرضه کرده است که مدیران بازاریابی کسب و کارها با استفاده از آن می‏توانند بینش جامعی نسبت به حوزه کاری خود داشته باشد.

به گزارش وب‏سایت businesswire، شرکت گارتنر اعلام کرده است ابزار جدیدی به نام نقشه گذرگاه‏های بازاریابی دیجیتال ابداع کرده است که کسب و کارها به کمک آن می‏توانند راهبردها و راهکارهای مورد نیاز خود در حوزه بازاریابی دیجیتال را تدوین کنند و عملیات و طرح‏های خود در این زمینه را نیز ارتقا دهند. گارتنر گفته است ظهور بازاریابی دیجیتال به ایجاد چشم‏انداز متشتتی از واژگان، فناوری‏ها و عرضه‏کنندگان انجامیده است و این ابزار جدید نیز واکنشی در مقابل این چشم انداز متشتت و آشفته است.

شرکت گارتنر پیش از این دو ابزار پژوهشی ویژه با نام «چرخه هیاهو» و «مربع جادویی» ابداع کرده بود و به کمک آنها وضعیت حاکم بر هر بازار را بررسی و چشم‏اندازهای آتی آن را پیش‏بینی می‏کرد. اما نقشه گذرگاه‏های بازاریابی دیجیتال با هدف تحلیل چشم‏انداز حاکم بر حوزه بازاریابی دیجیتال طراحی شده است.

براساس این گزارش، نقشه گذرگاه‏های بازاریابی دیجیتال دارای سه بخش اصلی با نام «ناحیه‏ها»، «مسیرها» و «ایستگاه‏ها» است. منظور از ناحیه‏ها مجموعه‏ای از قابلیت‏هایی است که در هر حوزه وجود دارد. مثلاً اگر کسی بخواهد کمپین تبلیغاتی یک کسب و کار را مدیریت کند، با بررسی این ناحیه‏ها می‏تواند به فهرستی از قابلیت‏هایی که در این زمینه وجود دارد، دست یابد و مثلاً درمی‏یابد که در حوزه مورد نظر خود از چه فناوری‏هایی باید استفاده کند.

مسیرها نیز معرف خطوطی است که این ناحیه‏ها را به هم پیوند می‏زند. مدیران بازاریابی با بررسی مسیرها بر روی این نقشه می‏توانند ابزارها و فناوری‏هایی را که ناحیه‏های مختلف را به هم متصل می‏کند و دست اندرکاران حوزه‏های مختلف می‏توانند از آن به صورت مشترک استفاده کنند، شناسایی کنند. ایستگاه‏ها نیز در این نقشه به معنای نوع دقیق فناوری‏هایی است که برای هر حوزه مناسب تشخیص داده شده است. این ایستگاه‏ها که با دایره‏های رنگی مشخص شده‏ است، به صورت دقیق ابزارهایی مثل هوشمندی تجاری، همراه و غیره را معرفی می‏کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *