کنفرانس Google I/O به طور کامل لغو شد

به گزارش وب‌سایت theverge ؛ شرکت گوگل کنفرانس Google I/O 2020 که بزرگترین گردهمایی سالانه این شرکت محسوب می‌شود را به طور کامل لغو کرد و شیوع گسترده ویروس کرونا را دلیل اصلی این اتفاق دانست. این کمپانی اوایل ماه جاری اعلام کرده بود که برگزاری این کنفرانس به صورت فیزیکی لغو شده است و هم اکنون مشخص شد این گردهمایی در حال مجازی هم برگزار نمی‌شود.
شرکت گوگل با انتشار بیانیه‌ای روی سایت اینترنتی I/O توضیح داد: «به دنبال نگرانی‌های فراوان برای سلامتی و ایمنی توسعه دهندگان، کارمندان و جوامع محلی، و مطابق با قوانین “پناهگاه در محل” مربوط به مناطق حومه Bay Area در آمریکا، ما متاسفانه کنفرانس سالانه I/O را برگزار نمی‌کنیم.»


در ادامه این بیانیه گفته شد: «در حال حاضر مهم‌ترین اتفاقی که همه ما می‌توانیم آن را دنبال کنیم متمرکز شدن روی فرآیند کمک به مردمی است که با چالش جدید مواجه شده‌اند. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که ما همچنان متعهد به یافتن راه‌های دیگر برای به اشتراک گذاری و به روزرسانی پلتفرم خود هستیم تا از طریق وبلاگ‌های توسعه دهنده و انجمن‌های مربوطه بتوانیم تجربیات جدید را منتشر کنیم».
در کنفرانس I/O که قرار بود امسال بین روزهای 12 تا 14 مه برگزار شود، گوگل معمولا ویژگی‌های جدید اندروید و دیگر خدمات خود را به همراه نسل جدید سخت‌افزارهای گوگل در معرض دید عموم قرار می‌دهد.