کنار گذاشتن پایگاه داده اوراکل توسط آمازون و Salesforce

همکاران سیستم- دو شرکت ارایه‌دهنده خدمات سازمانی آمازون و Salesforce این روزها صحبت‌های اخیر «لَری الیسون» مدیر فناوری شرکت اوراکل را مورد توجه قرار داده‌اند تا مشخص شود دو کمپانی بزرگ مذکور که خدمات رایانش ابری ارایه می‌دهند چگونه می‌توانند از پایگاه داده اوراکل استفاده کنند.
آمازون و Salesforce تصمیم دارند با کنار گذاشتن شرکت اوراکل، خدمات رایانش ابری خود را مبتنی بر یک پایگاه داده دیگر در اختیار کاربران قرار دهند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ دو شرکت آمازون و Salesforce تلاش‌های فراوانی را به انجام رسانده‌اند تا وابستگی‌های خود را به پایگاه داده شرکت اوراکل کنار بگذارند. این طور که خبرگزاری «اینفورمِیشن» به نقل از منابع آگاهی که نخواستند نامشان فاش شود اعلام کرده است، آمازون و Salesforce در حال ساخت پایگاه داده اختصاصی برای خود هستند.
باید گفت انجام چنین اتفاقی چندان هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. شرکت Salesforce تلاش‌های فراوانی کرده است تا از دیگر پایگاه‌های داده متن‌باز استفاده کند تا از این طریق بتواند میزان وابستگی‌های خود به اوراکل را به حداقل برساند. در این میان مرکز توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون هم تلاش‌های ویژه برای راه‌اندازی پایگاه داده اختصاصی انجام داده است. با این وجود باید توجه داشت پایگاه داده شرکت اوراکل همچنان به عنوان یک پشتیبان اصلی برای شرکت‌های بزرگ ارایه دهنده خدمات پردازش ابری محسوب می‌شود.