کم‌مصر‌ف‌ترین حافظه جهان برای مراکز داده عرضه شد

کم‌مصر‌ف‌ترین حافظه جهان برای مراکز داده عرضه شد

همکاران سیستم- شرکت Western Digital(WD) هارددیسک‌های جدیدی برای مراکز داده معرفی کرد که نسبت به پرظرفیت‌ترین هارددیسک‌های ۳.۵ اینچی موجود در بازار جهانی کمترین سطح انرژی را مصرف می‌کند.به گزارش وبسایت Zdnet این هارد درایو که با نام WD Re+ معرفی شده است، جدید‌ترین حافظه در سری سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات شرکت مذکور برای مراکز داده محسوب می‌شود. سری محصول WD Re با ظرفیت داخلی ۶ ترابایت برای مراکز داده عرضه می‌شوند و امکان پاسخ به نیاز مشتریان برای بهره‌مندی از نرم‌افزارهای مختلف، بهینه‌سازی مصرف انرژی و بهره‌وری در هزینه‌ها را فراهم می‌کنند.
با در نظر گرفتن اصل کاهش مصرف انرژی در عصر زیرساخت‌های گسترده مبتنی بر خدمات ابری، سیستم WD Re+ برای ظرفیت ۶ ترابایتی خود تنها ۶ وات انرژی مصرف می‌کند و به گفته شرکت سازنده، استقرار گسترده آن در مراکز داده می‌تواند میلیون‌ها دلار درهزینه‌های سازمان صرفه‌جویی کند.
«مَت روتلِج» مدیر مرکز فناوری‌های ذخیره‌سازی اطلاعات در شرکت WD گفت: «دلار و وات مهم‌ترین محدودیت‌ها در مراکز داده مدرن محسوب می‌شوند. سیستم WD Re به‌ازای هر گیگابایت وات انرژی را مصرف می‌کرد و مدت‌ها مورد اطمینان بود، اما هم‌اکنون Western Digital Re+ ظرفیت بالاتر با مصرف انرژی کمتر را ارائه می‌دهد».
خانواده هارد درایو SATA ۶ Gb/s WD Re+ یک پلتفرم پنج لایه را شامل می‌شود که میزان مصرف انرژی در آن به حداقل رسیده است.