کمک مایکروسافت به اینتل برای حل مشکل Spectre

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرد به انتشار گسترده به‌روزرسانی اینتل در سراسر جهان کمک می‌کند تا با مقابله‌ بهتر در مقابل آسیب‌پذیری Spectre، بتواند از سیستم‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ بهتر محافظت کند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ در حالی که مایکروسافت این امر را به شرکت‌های همکار واگذار کرده بود تا با ارایه وصله‌های امنیتی برای رایانه‌های شخصی خود از کاربران محافظت کنند، این شرکت سرانجام اعلام کرد که در نظر دارد لیست به‌روزرسانی‌های اینتل مخصوص Spectre را در سیستم به‌روزرسانی Update Catalog خود منتشر کند.


«جان کِیبل» یکی از مدیران ارشد مایکروسافت با انتشار یک مطلب در وبلاگ خود گفت: «مایکروسافت به صورت گسترده با همکاران خود در این صنعت همکاری می‌کند تا بتواند آسیب‌پذیری‌های سخت افزاری در مقابل Spectre و Meltdown را برطرف کند. اولویت اصلی ما کاملا واضح است: کمک به شرکت‌ها برای محافظت و افزایش امنیت کاربران، دستگاه‌ها و اطلاعات».
در حالی که به‌روزرسانی میکروکدهای اینتل برای پردازنده‌های Kaby Lake و Coffee Lake منتشر شده است و این شرکت همچنین پردازنده‌های Broadwell و Haswell خود را به‌روز کرده است، مایکروسافت فقط برای رفع مشکل در سیستم‌های مبتنی بر پردازنده Skylake دست به کار شده است.