ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

کمبود مالی ۴۵ میلیارد دلاری Dell برای خرید EMC

کمبود مالی ۴۵ میلیارد دلاری Dell برای خرید EMC

همکاران سیستم- شرکت Dell از بزرگترین تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی نیاز به ۴۵ میلیارد دلار پول دارد تا بتواند خرید ۶۷ میلیارد دلاری شرکت تولیدکننده سیستم‌های سخت‌افزاری اطلاعات EMC را تکمیل کند.به گزارش وبسایت theinquirer،روزنامه نیویورک پست در یک گزارش جدید اعلام کرد Dell مشکلات فراوانی دارد تا بتواند بخش مالی این را تامین کند و در این زمینه نیاز دارد به صورت گسترده از بازارهای جهانی بورس کمک بگیرد و به میزان کافی اعتبار کسب کند.
این شرکت همچنین قصد دارد یکی از زیرمجموعه‌های خود موسوم به Perot Systems که خدمات تجاری رایانه ای ارایه می‌کند را به قیمت بیش از ۵ میلیارد دلار واگذار کند که البته در این میان برخی خریداران حذف شدند و بخش دیگر به دلیل چشم انداز نامشخص اقتصاد جهانی کنار کشیدند.
شرکت Atos از جمله مراکزی است که بیش از دیگر شرکت‌ها تمایل به خرید Perot دارد. ولی به تازگی به دلیل نامشخص بودن چشم‌انداز اقتصاد جهانی از این فرآیند بیرون رفت. به گفته نیویورک پست، از دیگر خریداران می‌توان به شرکت‌های Tata Consultancy Services و NTT Data اشاره کرد. شرکت دل قصد دارد طی چند هفته آتی خبر نهایی در مورد واگذاری شرکت Perot را منتشر کند.
اگر Dell نتواند بخش مالی این واگذاری را تکمیل کند و خرید شرکت EMC کنار گذاشته شود، پول به دست آمده از فروش Perot معادل ۴ میلیارد دلار هزینه خسارتی است که Dell می‌بایست به EMC پرداخت کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *