کسپرسکی امیدوار به ادامه حضور در سازمان‌های دولتی آمریکا

همکاران سیستم – شرکت توسعه نرم‌افزارهای امنیتی کسپرسکی که دفتر مرکزی آن در شهر مسکو واقع شده است اعلام کرد امید کمی وجود دارد که دولت آمریکا دسترسی به نرم‌افزار ضدویروس این مرکز در سازمان‌های فدرال خود را مسدود کند.

«آنتون شینگارف» مدیرعامل شرکت کسپرسکی در این خصوص گفت: «درصورتی که وضعیت سیاسی تغییری نداشته باشد، ما انتظار تغییری در این زمینه نخواهیم داشت … برای چند سال آینده شرایط کم و بیش به همین شکل دنبال می‌شود». شینگارف این صحبت‌ها را طی کنفرانس سالانه «نشست تحلیلی امنیت» که توسط کسپرسکی در سنگاپور برگزار می‌شود اعلام کرد.

مدیرعامل کسپرسکی اعلام کرد ممنوعیت‌های اعمال شده مبتنی بر دلایل و مستندات نبوده است و در عوض شرایط سیاسی و جغرافیایی باعث ممنوعیت استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی کسپرسکی شده است. بر این اساس شرکت او می‌تواند اقدامات اندکی را برای تغییر شرایط انجام دهد. شینگارف گفت: «این اتفاق بسیار دشوار است که بتوانیم بر فضای سیاسی تاثیر بگذاریم. ما قصد انجام چنین کاری را نداریم و منابع انجام چنین کاری هم در اختیار ما وجود ندارد».

لازم به ذکر است استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی شرکت روسی کسپرسکی سال 2017 میلادی در سازمان‌های دولتی آمریکا ممنوع شد و طی این اتفاق تمام آژانس‌های وابسته به دولت فدرال آمریکا موظف شدند تمامی نرم‌افزارهای ضدویرس کسپرسکی را از روی شبکه‌های خود حذف کنند.

منبع: zdnet